Nuostatai

Tikslai

Širvintų rajono mėgėjų krepšinio lyga (toliau ŠRMKL) siekia:

1. Vienyti ir koordinuoti Širvintų rajono krepšinio komandų veiklą, įgyvendinant nuostatuose numatytus uždavinius;

2. Populiarinti ir propaguoti krepšinio sportą Širvintose. Skatinti širvintiškius žaisti krepšinį ir lankytis Širvintų r. krepšinio čempionato rungtynėse;

3. Kelti komandų meistriškumą ir išaiškinti stipriausias Širvintų r. krepšinio komandas bei žaidėjus;

4. Aktyviai veikti socialiniuose tinkluose bei bendradarbiauti su žiniasklaidos priemonėmis, kad kuo daugiau informacijos apie Širvintų r. krepšinio čempionatą pasiektų visuomenę;

5. Plėtoti ryšius su kaimyninių rajonų krepšinio komandomis ir (ar) organizacijomis.

Vadovavimas

6. Lygą organizuoja, jai vadovauja, nuostatus ir tvarkaraštį tvirtina lygos vadovas, kuris yra atsakingas už visą čempionato vykdymą;

7. Aktualūs klausimai yra sprendžiami komandų vadovų susirinkimuose ar socialinių tinklų pokalbių grupėse.

Čempionato vykdymo tvarka

8. ŠRMKL pirmenybėse dalyvauja Širvintų rajono krepšinio klubai, kurie laikosi ŠRMKL nuostatų ir vykdo kitus ŠRMKL vadovo patvirtintus reikalavimus.

9. ŠRMKL pirmenybėse dalyvaujantys klubai iki 2023 spalio 25 d. turi pristatyti ŠRMKL vadovui oficialias paraiškas komandų registravimui, žaidėjų nuotraukas ir sumokėti nustatytą 150 Eur startinį mokestį.

10. Komandos paraiškoje turi būti nurodyta: komandos pavadinimas, turimas laikas salėje, komandos vadovo kontaktai, žaidėjų marškinėlių numeriai, vardas ir pavardė, gimimo data, ūgis, svoris, pozicija. Paraiškoje turi būti įrašyti mažiausiai 8 žaidėjai, bet ne daugiau kaip 16 žaidėjų. Komandai „Savi“ įvykusiu vadovų balsavimu yra pritaikyta išimtis ir leidžiama registruoti 20 žaidėjų.

11. Komandos vadovas atsiuntęs paraišką patvirtina, kad komandos paraiškoje nurodyta informacija yra teisinga, o komandos žaidėjai yra susipažinę su turnyro nuostatais ir įsipareigoja jų laikytis.

12. Organizatoriai neatsako už rungtynių metu patirtas traumas, sveikatos sutrikimus ir sužalojimus.

13. Komandos paraiškoje įrašyti asmenys sutinka, kad jų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris būtų viešai naudojami http://www.sirvintukrepsinis.lt svetainėje.

14. Komandų vadovai ar jų įgalioti asmenys privalo bendradarbiauti su ŠRMKL darbuotojais informacinės sklaidos klausimais.

15. ŠRMKL gali žaisti Širvintų rajone gimę, registruoti ar gyvenantys, turintys nekilnojamojo turto žaidėjai. Išimtys gali būti taikomos komandų vadovų pritarimu.

16. ŠRMKL negali žaisti didžiųjų Lietuvos miestų A ar B lygų, RKL ar aukštesnių krepšinio lygų žaidėjai, buvę profesionalai (LKL ar užsienio krepšinio lygų buvę žaidėjai) jaunesni nei 40 metų amžiaus.

17. Žaidėjai iš vienos komandos į kitą gali pereiti iki antrojo rato pradžios.

18. Sezono metu, anksčiau kitose lygos komandose nežaidusius žaidėjus, komandos vadovai gali registruoti likus 4 turams iki atkrintamųjų varžybų pradžios.

19. Atkrintamosiose varžybose gali dalyvauti komandų žaidėjai, kurie sužaidė ne mažiau kaip 4 Gali būti taikomos išimtys, jeigu yra pateisinama priežastis dėl kurios žaidėjas negalėjo sužaisti reikiamo rungtynių skaičiaus (traumos ir pan.).

20. ŠRMKL pirmenybių tvarkaraštis skelbiamas oficialioje lygos interneto svetainėje https://www.sirvintukrepsinis.lt. Rungtynių datos gali būti keičiamos komandų vadovų tarpusavio bei lygos vadovo susitarimu.

21. ŠRMKL pirmenybių rungtynės vyksta pagal galiojančias oficialias FIBA taisykles.

22. Reguliariojo sezono metu, visos komandos tarpusavyje sužaidžia du kartus (namuose ir išvykoje).

23. Rungtynes privalo pradėti po penkis abiejų komandų žaidėjus.

24. Komandos žaidėjai rungtynių metu turi vilkėti vienodos spalvos krepšinio marškinėlius.

25. Ketvirtfinalio etapas vyksta iki dviejų pergalių.

26. Čempionato prizininkai paaiškėja finalinio ketverto metu.

27. ŠRMKL pirmenybių komandos prizininkės apdovanojamos taurėmis, o žaidėjai – medaliais. Taip pat apdovanojami naudingiausias reguliariojo sezono ir finalinio ketverto žaidėjai.

28. Savireklamos ir pirmenybių populiarinimo tikslais ŠRMKL susitarusi su komandų vadovais turi teisę naudoti komandų pavadinimus ir logotipus bei ŠRMKL dalyvių atvaizdus ir vardus vaizdo ir garso klipuose, internete, spausdintuose leidiniuose ir ant ŠRMKL atributikos.

29. ŠRMKL dalyviai savireklamos tikslais gali naudoti ŠRMKL pavadinimą vaizdo ir garso klipuose, internete, spausdintuose leidiniuose ir ant klubų atributikos.

30. Rungtynių metu pastebėjus, kad komandoje žaidžia ar ant komandos atsarginių žaidėjų suolelio sėdi neblaivus asmuo, komandos vadovas turi imtis priemonių šio asmens pašalinimui iš rungtynių.

Rungtynių vietos

31. ŠRMKL pirmenybių rungtynės vyksta:

  1. Širvintų laisvalaikio ir sporto centro salė, Kalnalaukio g. 41;
  2. Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos sporto salė, Vilniaus g. 69;
  3. Širvintų Atžalyno progimnazijos sporto salė, Ukmergės g. 4.

Komandos vieta turnyrinėje lentelėje

32. Komandos klasifikuojamos pagal pergalių ir pralaimėjimų santykį – iškovotus taškus. Už kiekvienas laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai. Už pralaimėjimą – 1 taškas. Jeigu komandai įskaitomas techninis pralaimėjimas (neatvykus į rungtynes) – 0 taškų.

33. Kai dvi ar daugiau komandų surenka tiek pat taškų (pergalių ir pralaimėjimų santykis vienodas), aukštesnę vietą lemia jų tarpusavio rungtynių rezultatas.

34. Kai dviejų ar daugiau komandų tarpusavio rungtynių pergalių ir pralaimėjimų santykis vienodas, komandų vietų nustatymui eilės tvarka naudojami tokie kriterijai:

- didesnis pelnytų taškų skirtumas tarpusavio rungtynėse;

- didesnis pelnytų taškų skaičius tarpusavio rungtynėse;

- didesnis pelnytas taškų skaičius reguliariajame sezone;

Jeigu šių kriterijų nepakanka, komandų klasifikacija nustatoma burtais.

 Protesto teikimo tvarka

35. Jeigu komanda mano, kad priešininkai laimėjo rungtynes pažeisdami ŠRMKL pirmenybių nuostatus, jos vadovas gali per 24h nuo rungtynių pabaigos pateikti motyvuotą oficialų protestą lygos vadovui. Lygos vadovas išnagrinėjęs aplinkybes priima galutinį ir neskundžiamą sprendimą.  

Nuobaudos

36. Komandos atsako už savo žaidėjų, trenerių ir kitų su komanda susijusių asmenų elgesį ir už jiems paskirtų nuobaudų vykdymą.

37. Drausmines nuobaudas skiria ŠRMKL vadovas, kuris atsižvelgia į objektyvias ir subjektyvias priežastis, lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

38. Techninė pražanga. Bauda -10 Eur.

39. Diskvalifikacinė pražanga (už 2 technines) – 20 Eur.

40. Diskvalifikacinė pražanga (ne už 2 nesportines). Bauda – 50 Eur. Žaidėjo dalyvavimą sekančiose rungtynėse sprendžia lygos vadovas kartu su komandų vadovais.

41. Sąmoningas krepšinio rungtynių vietos inventoriaus sugadinimas ar suniokojimas. Žalą įvykdęs asmuo turi atlyginti visus nuostolius pagal rungtynių vietos savininkų pateiktą sąskaitą.

42. Grasinimai, įžeidinėjimai, žeminantis elgesys teisėjų, sekretorių ir kt. ŠRMKL darbuotojų atžvilgiu. Bauda nuo 30 Eur iki 300 Eur ir/ar diskvalifikacija nuo 1 iki 5 rungtynių.

43. Grasinimai, įžeidinėjimai, provokuojantis ir/ar nepadorus elgesys žiūrovų atžvilgiu. Bauda nuo 30 Eur iki 300 Eur ir/ar diskvalifikacija 1 rungtynėms.

44. Smurtas ir/ar veiksmai keliantys grėsmę pirmenybių dalyvių sveikatai. Bauda nuo 100 Eur iki 400 Eur ir diskvalifikacija nuo 1 rungtynių iki visiško pašalinimo iš pirmenybių.

45. Žaidėjas ar komanda nesusimokėjusi nuobaudų, negali dalyvauti sekančiose rungtynėse.

ŠRKML © 2024

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti