Daug aistrų sukėlusiose rungtynėse triumfavo "Savi"

Daug aistrų sukėlusiose rungtynėse triumfavo "Savi" 69

Pirmieji šeštadienį į aikštelę išbėgo geltonieji "Savi" ir juodai - geltoni "Šembreikeriai". Abi komandos prieš savaitę buvo iškovoję dramatiškas pergales, todėl tikėjosi ir šioje dvikovoje pasiekti palankų rezultatą. "Saviems" papildoma motyvacija buvo noras atsirevanšuoti už nesėkmę pirmame rate. Šioms rungtynėms jie mobilizavo beveik visus geriausius žaidėjus. Trūko tik Roberto Savicko, tačiau komandoje debiutavo Šarūnas ir Arvydas Narijauskai. Buvo tikimąsi kietos ir emocingos kovos - komandos nenuvylė.

Rungtynių pradžioje "Šembreikeriai" nesėkmingai atakavo iš toli, o "Savi" sugebėjo dukart atkovoti kamuolį puolime ir Laimonas Judeikis galiausiai įvertė du taškus - 2:0. Domantas Piškinas sušvelnino skirtumą pataikęs baudos metimą - 2:1. Rokas Vansevičius prasiveržė po krepšiu ir persvėrė rezultatą - 2:3. D. Piškinas netrukus jį padidino - 2:5. Šeimininkų gretose iniciatyvos ėmėsi Gediminas Mateika, kuris dviem prasiveržimais išvedė į priekį savo komandą - 6:5. Lukas Endrikaitis ir Laimonas Judeikis po krepšiu pelnė lengvus taškus nuo lentos - 8:7. R. Vansevičius baigiantis atakos laikui sugebėjo pelnyti du taškus - 8:9. Svečiai gynyboje pažeidė taisykles prieš G. Mateiką ir paprašė minutės pertraukėlės. Po jos "Savi" buvo priversti atlikti dvigubą keitimą, nes Š. Narijauskas ir J. Jasiukevičius patyrė traumas. Valdas Pečiukaitis išprovokavo Tomo Kanopkos pražangą ir realizavo du baudų metimus - 10:9. Kitoje aikštelės pusėje, prie baudų metimo linijos Eimantas Amulis buvo mažiau sėkmingas - 10:10. R. Vansevičius atkovojo kamuolį puolime ir įvertė dar du taškus - 10:12. "Savų" atakos metu vienas prieš kitą susidūrė komandų lyderiai. Laimėtoju išėjo G. Mateika, kuris pelnė du taškus su D. Piškino pražanga ir pridėjo taiklų baudos metimą - 13:12. "Šembreikerių" išpuolis nebuvo sėkmingas, o Domantas Piškinas jau antrąjį kartą pasiėmė asmeninę pražangą. "Savi" paprašė minutės pertraukėlės, o komandoms grįžus į aikštelę Šarūnas Bartulis ramiai sumetė baudų metimus - 15:12. Kėlinys baigėsi abiejų komandų klaidomis.

Antrojo kėlinio pradžioje V. Pečiukaitis pataikė tritaškį metimą - 18:12. Š. Bartulis ir toliau neklydo prie baudų metimo linijos - 20:12. D. Piškinas pabandė traukti komandos vežimą paskui save - 20:14. Modestas Dulaitis greitoje atakoje pelnė du taškus ir kiek prigęsino varžovų įkurtą ugnį - 20:16. Š. Bartulio ranka prie baudų metimo linijos kartą sudrebėjo - 21:16. Tačiau ilgai nelaukęs jis pasiuntė varžovams tolimų linkėjimų - 24:16. Svečiai puolime vėl nieko nepešė ir paprašė minutės pertraukėlės, tačiau jų reikalai nesitaisė. L. Judeikis puolime atkovojo kamuolį ir savo komandos persvarą padidino iki dviženklės - 26:16. Svečiai savo atakos metu suklydos, o kamuolį perėmęs Š. Bartulis pasileido į priekį. Čia jo metimas buvo netaiklus, o susinervinęs Šarūnas spyrė kamuolį į sieną už ką buvo pelnytai nubaustas technine pražanga. T. Kanopka pataikė baudos metimą - 26:17. Bene smulkiausias ir žemiausias žaidėjas aikštelėje Lukas Lisauskas sugebėjo atkovoti kamuolį po varžovų krepšiu ir pataikė savo metimą - 26:19. Svečių entuziazmą kiek primažino taiklų tolimą šūvį paleidęs G. Mateika - 29:19. Ernestas Čepkauskas pakartojo komandos draugo L. Lisausko sėkmingus veiksmus - 29:21. "Šembreikeriai" pakeitė tris savo žaidėjus ir ką tik į aikštelę išbėgęs Marius Strakauskas pataikė tritaškį metimą - 29:24. Kėlinio pabaigoje Š. Bartulis pelnė du taškus ir dar išprovokavo jau trečiąją D. Piškino asmeninę pražangą. Baudos metimas buvo taiklus - 32:24. D. Piškinas surengė savo rezultatyvų išpuolį - 32:26, tačiau prie savojo krepšio užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą stabdydamas L. Judeikį. Laimonas labai ramiai sumetė abu baudų metimus - 34:26. Domantas liko aikštelėje, kad padėtų komandai surengti rezultatyvią ataką. Pradžioje jis išprovokavo G. Mateikos asmeninį pražangą, o vėliau sėkmingai asistavo komandos draugui. Kėlinį užbaigė taiklus M. Strakausko metimas po Domantas perdavimo - 34:28.

Trečiojo kėlinio pradžioje G. Mateika apvogė L. Endrikaitį ir nuskriejo link varžovų krepšio - 36:28. M. Strakauskas tęsė sėkmingą savo pasirodymą puolime pelnydamas tris taškus - 36:31. L. Judeikis metimo metu išprovokavo varžovo pražangą, bet buvo taiklus tik kartą - 37:31. T. Kanopka perėmė kamuolį iš varžovo ir pelnė du taškus - 37:33. "Savi" nesėkmingai atakavo varžovų krepšį ir gindamiesi pažeidė taisykles. Norėdamas sustyguoti komandos žaidimą Robertas Bartulis paprašė minutės pertraukėlės. T. Kanopka pataikė tritaškį metimą ir visiškai priartino savo komandą prie varžovų - 37:36. Iniciatyvos ėmėsi Š. Bartulis pataikęs dviejų taškų vertės metimą - 39:36. L. Judeikis pažeidė taisykles prieš L. Endrikaitį. Tai leido pastarajam mesti baudos metimus, kurių jis nepataikė, o pats Laimonas pelnė du taškus po G. Mateikos perdavimo - 41:36. M. Straukauskas pataikė jau trečiąjį savo tritaškį metimą - 41:39. Po šio epizodo sekė momentas, kuris galėjo reikšmingai pakeisti rungtynių likimą. Š. Bartulis veržėsi po krepšiu, atliko verpstę ir metė ganėtinai patogų metimą iš po krepšio, kuris neįkrito. Ar iš nusivylimo, ar iš apmaudo, kad nebuvo fiksuota pražanga, kurios iš šono tikrai nesimatė, Šarūnas išliejo emocijas ant sporto salės sienos ir už tai buvo nubaustas jau antrąja savo technine pražanga. Tai lėmė šio žaidėjo pašalinimą iš aikštelės. Norėdami persigrupuoti, "Savi" paprašė minutės pertraukėlės. T. Kanopka vėl realizavo baudos metimą, bet R. Vansevičius sužingsniavo, todėl didesnės naudos svečiai neišpešė. L. Judeikis pakartotiniu bandymu įvertė du taškus - 43:40. G. Mateika suprato, kad būtent dabar yra geriausias laikas veikti. Pirmiausiai jis perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus, o po to įskraidino tritaškį metimą - 48:40. T. Kanopka metė tritaškį metimą ir, kaip ir pirmose tarpusavio rungtynėse, prigavo Manvydą Bartašių, išprovokuodamas pastarojo pražangą. Tomas pataikė du metimus iš trijų - 48:42. Nors į aikštelę sugrįžo D. Piškinas, G. Mateika siautėjo toliau - 50:42. Jam atsakė E. Amulis - 50:44. L. Judeikis bandė užpildyti Šarūno paliktus batus - 52:44. T. Kanopka įgavo pagreitį - 52:47. Patyręs V. Pečiukaitis išnaudojo palankią progą - 54:47. D. Piškinas išprovokavo varžovo pražangą ir sumetė abu baudų metimus - 54:49. R. Vansevičius dar labiau priartino svečius - 54:51. D. Piškinas paliko varžovams vos vieno taško pranašumą - 54:53. Kėlinio pabaigoje G. Mateika dar kartą pademonstravo savo meistriškumą - 56:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tritaškiais apsikeitė T. Kanopka ir G. Mateika - 59:56. Svečiai ganėtinai greitai paprašė minutės pertraukėlės. Po jos sėkmingiau rungtyniavo šeimininkai. V. Pečiukaitis pelnė du taškus po G. Mateikos rezultatyvaus perdavimo - 61:56. Gynyboje Gediminas blokavo T. Kanopkos metimą, o pastarasis užsidirbo techninę pražangą. Baudos metimą pataikė V. Pečiukaitis - 62:56. Kova buvo ganėtinai nervinga, pylėsi daug netaiklių metimų. G. Mateika pataikė baudos metimus, po E. Amulio pražangos, o pastarasis atsirevanšavo puolime ir tokiu būdu nutraukė svečių trijų minučių taškų badą - 64:58. Metimais apsikeitė G. Mateika ir D. Piškinas - 66:60. Po klaidos puolime "Savi" stabdė rungtynes norėdami pasitarti. E. Amulis sumažino komandos atsilikimą - 66:62, bet L. Judeikis ir G. Mateika didino skirtumą tarp komandų - 70:62. M. Dulaitis pelnė lengvus taškus po atkovoto kamuolio puolime - 70:64. Jam atsakė V. Pečiukaitis - 72:64. T. Kanopka vėl prigavo varžovus mesdamas iš trijų taškų zonos, tačiau tikslą pasiekė du metimai iš trijų - 72:66. G. Mateika išsprendė reikalus pats - 74:66. Likusį rungtynių laiką svečių atakos buvo bevaisės. Šeimininkams tašką baudos metimu pridėjo G. Mateika, o galutinai rungtynes uždarė L. Judeikis - 77:66.

Rungtynės pasižymėjo didele fizine kova, daugybe netaiklių metimų ir didelėmis abiejų komandų emocijomis. Šeimininkai pademonstravo savo stiprybę ir vienybę, kai dar rungtynių pradžioje du startinio penketo žaidėjai patyrė traumas, o iš aikštelės buvo pašalintas Šarūnas Bartulis. Po šio epizodo "Saviems" taškus per likusį žaidimo laiką pelnydavo trys žaidėjai - L. Judeikis, V. Pečiukaitis ir eilinį kartą savo klasę pademonstravęs Gediminas Mateika. Svečiai nemažai laiko paskyrė diskusijoms ne tik su teisėjais, bet ir tarpusavyje, kas jiems pagrinde ir pakišo koją. "Savi" taikliau metė dvitaškius ir baudų metimus ir gerokai rečiau klydo. Atkovotų kamuolių, rezultatyvių perdavimų ir perimtų kamuolių skaičius ganėtinai artimas. "Savi" pasinaudodami savo patirtimi išprovokavo gerokai daugiau varžovų pražangų.

Naudingiausias ir rezultatyviausias šeimininkų gretose buvo Gediminas Mateika - 45 naudingumo balai ir 33 pelnyti taškai.

Svečių komandoje naudingiausias su 11 naudingumo balų buvo Domantas Piškinas, kuriam toks pasirodymas tikrai neįprastas. Rezultatyviausias buvo balsingasis Tomas Kanopka - 17 taškų.

Po emocingų rungtynių pakalbinome komandų atstovus.

Vidmantas Mateika ("Savi"): "šiandien susirinko didelė dalis mūsų komandos žaidėjų. Buvo geros emocijos ir atrodė, kad su vėjeliu pasikeisdami pralėksime per kėlinius, bet nelemtos traumos iš rikiuotės išėmė starto penketo du žaidėjus. Po to sekė dar vieno žaidėjo išėmimas iš žaidimo. Galvojome, kad šiandien bus ne mūsų diena ir pergalė išslys iš mūsų rankų, tačiau surėmėm pečius ir persigrupavę smogėm varžovui. Džiaugiamės iškovota pergale".

Domantas Piškinas ("Šembreikeriai"): "Rungtynės, kaip ir tikėtąsi, buvo agresyvios. Manau, abiems komandoms sunkiai sekėsi kontroliuoti emocijas. Šįsyk laimėjo patirtis".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02msnqzWbfngku7sTDZPvWNYcFo2hYUF1wHoumu5ZoyutDaT4yGE3FxDDuXNb7s3f8l/?app=fbl