Domo Tamašausko vedami "Aitvarai" žengė žingsnį link pusfinalio

Domo Tamašausko vedami "Aitvarai" žengė žingsnį link pusfinalio 99

Po smūgio šlapiu skuduru organizatoriams į veidą, buvo tikimasi, kad bent jau paskutinės rungtynės kažkiek išsklaidys susidariusį kartėlį. Jose susitiko "Šembreikeriai" ir "Aitvarai". Komandos reguliariajame sezone sužaidė dvi apylyges rungtynės, kuriose virė bekompromisinė kova, todėl tokios pačios kovos buvo tikėtasi ir šiose rungtynėse. Šeimininkų gretose po ilgos pertraukos išvydome Tomą Kanopką, kuris turėjo pridėti komandai jėgos puolime. Svečiai rungtynėse turėjo lyderį Domą Tamašauską, tad laukė intriguojanti kova.

Rungtynių pradžioje taikliais tritaškiais apsikeitė Marius Strakauskas ir Aurimas Sirnickas - 3:3. Du tritaškius iš eilės pataikė Domas Tamašauskas - 3:9. Domantas Piškinas pataikė baudos metimą, bet Egidijus Radžiūnas pataikė ketvirtąjį svečių tritaškį metimą - 4:12. Šeimininkai atrodė gerokai išsimušę iš vėžių ir nerasdavo kelio prie varžovų krepšio. Trims minutėms įklimpo ir svečių puolimo mašina. Povilas Šimanskas taikliais baudų metimais pajudino šeimininkų puolimą - 6:12. Tuo pačiu atsakė ir Tadas Žiedovainis - 6:14. Lukas Endrikaitis užbaigė ataką iš po krepšio, bet Andrius Jurkūnas pataikė tritaškį - 8:17. L. Endrikaitis pataikė baudos metimą, o D. Tamašauskas prasiveržęs po krepšiu pataikė dvitaškį - 9:19. Kėlinio pabaigoje T. Žiedovainis ir D. Tamašauskas dvitaškiais metimais padidino svečių pranašumą - 9:23.

Antrojo kėlinio pradžioje "Šembreikeriai" suskubo taisyti padėtį, o svečiai galimai atsipalaidavo. D. Piškinas prasiveržė po krepšiu ir pelnė du taškus - 11:23. Tomas Kanopka pasižymėjo taikliu tritaškiu - 14:23. D. Piškinas po Tomo perdavimo pataikė dvitaškį - 16:23. D. Tamašauskas taikliu tritaškiu kiek atvėsino kaistančius šeimininkus - 16:26. Eimantas Amulis prasiveržė po krepšiu ir pataikė metimą nuo lentos į buvusios komandos krepšį - 18:26. D. Tamašauskas pridėjo taiklų baudos metimą - 18:27. Tą patį padarė D. Piškinas - 19:27. T. Kanopka pataikė antrąjį tritaškį metimą - 22:27. D. Tamašauskas pelnė du taškus, užbaigdamas pozicinę "Aitvarų" ataką - 22:29. T. Kanopka metimais iš toli toliau draskė krepšio tinklelį, bet tuo pačiu atsakė Gediminas Burneckas - 25:32. D. Piškinas pelnė taškus iš po krepšio - 27:32. Modestas Dulaitis pataikė tritaškį metimą, bet Egidijus Radžiūnas atsakė tuo pačiu - 30:35. L. Endrikaitis pataikė baudos metimą - 31:35. D. Tamašauskas apvogė varžovė ir pelnė du lengvus taškus - 31:37. Kėlinio pabaigoje "Šembreikerių" atsarginių žaidėjų suolelis užsidirbo techninę pražangą, bet svečiai nieko iš to neišpešė.

Trečiąjį kėlinį pradėjo D. Piškino metimais. Jis prasiveržė po krepšiu, o netrukus pridėjo taiklų tritaškį, sumažindamas skirtumą iki vieno taško - 36:37. Abi komandos niekaip negalėjo pelnyti taškų. Šeimininkai kėlinio viduryje paprašė minutės pertraukėlės. Prabėgus beveik minutei M. Dulaitis išvedė į priekį šeimininkus - 38:37. Netrukus jis pridėjo taiklų baudos metimą - 39:37. Likus žaisti tris minutes ir keturiolika sekundžių T. Žiedovainis pelnė pirmuosius svečių taškus šiame kėlinyje - 39:39. D. Tamašauskas baudos metimu išvedė svečius į priekį - 39:40. M. Dulaitis dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą - 41:40. Kėlinį užbaigė taiklus D. Tamašausko tritaškis metimas - 41:43.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje "Aitvarai" šovė į priekį. D. Tamašauskas ir D. Valantavičius pataikė dvitaškius, priversdami šeimininkus prašyti minutės pertraukėlės - 41:47. "Aitvarai" pažeidė taisykles prieš T. Kanopką, kuris atakavo iš trijų taškų zonos, bet Tomas vieną metimą prametė - 43:47. D. Tamašauskas buvo sunkiai sulaikomas - 43:49. Netrukus jis pridėjo taiklų tritaškį metimą - 43:52. Šiame kėlinyje jau šeimininkų puolimas buvo negyvas, o tritaškį pataikęs G. Burneckas suteikė dviženklę persvarą svečiams - 43:55. Šeimininkai reagavo prašydami minutės pertraukėlės. L. Endrikaitis pataikė baudos metimą - 44:55. E. Amulis pataikė metimą nuo lentos - 46:55. M. Strakauskas pridėjo baudos metimą - 47:55. D. Tamašauskas atstatė dviženklę persvarą ir rungtynių likimas tapo aiškus - 47:57. D. Valantavičius pataikė iš po krepšio - 47:59. E. Amulis atsakė tritaškiu - 50:59. D. Tamašauskas užbaigė ataką dvitaškiu metimu - 50:61. Šeimininkai suklydo, o D. Tamašauskas rungtynes užbaigė taikliu tritaškiu metimu - 50:64.

Komandos į šias rungtynes atėjo su skirtinga koncentracija. "Šembreikeriai" pastarosiomis savaitėmis nepanašūs į save. "Aitvarai" jausdami varžovų svyravimą, rungtynes pradėjo labai užtikrintai ir tai suteikė pagrindą sėkmei. Rungtynių pradžioje svečiai apipylė varžovus taikliais tritaškiais metimais, o po to užaugino persvarą raižydami varžovų gynybą prasiveržimais. "Šembreikeriai" antrojo kėlinio metu sugebėjo užsikurti ir sugrįžti į rungtynes, tačiau "Aitvarai" sugebėjo išlaikyti pranašumą. Trečiąjį kėlinį pamatėme tikresnį šeimininkų veidą, kai jie sugebėjo persverti rungtynių rezultatą savo naudai. Deja, ketvirtajame kėlinyje netinkami sprendimai atakų metu sustabdė įsibėgjusį puolimą, o spurtavę svečiai pergalingai užbaigė rungtynes. Šeimininkai tragiškai metė tritaškius. Svečiai tai darė geriau. Nespindėjo abiejų komandų dvitaškių pataikymas ir baudų metimų procentas. Svečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir perėmė dvigubai daugiau kamuolių, kas daugiausiai ir nulėmė rungtynių nugalėtoją.

Naudingiausias šeimininkų žaidėjas buvo 14 naudingumo balų surinkęs Modestas Dulaitis. Gerokai žemiau savo galimybių žaidęs Domantas Piškinas buvo rezultatyviausias su 13 pelnytų taškų.

Svečių gretose neabejotinas lyderis buvo Domas Tamašauskas, pelnęs 36 taškus ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Komandų vadovai pakomentavo rungtynes.

Domantas Piškinas ("Šembreikeriai"): "Varžovų komanda labiau norėjo pergalės. Tai tiek galiu pasakyti".

Egidijus Radžiūnas ("Aitvarai"): "Buvo tikrai sunkios rungtynes. Priešininkų komanda stipri. Manau, kiekviena komanda džiaugiasi pasiekta pergalę. Kas dėl ateinančių rungtynių, manau, bus dar sunkesnės".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid0VLBKrvAfuDiyWe469T8YCXgc5FjTDPr4jX4yZiJv5b3ZGYAdimZhmYh2Qp6Dm6AGl/?app=fbl