Galingai rungtynes pradėjusi "Promasta" įrodė pranašumą prieš "Extrą"

Galingai rungtynes pradėjusi "Promasta" įrodė pranašumą prieš "Extrą" 61

Paskutinėse to vakaro rungtynėse susitiko "Extra" ir "Promasta". Šios dvi komandos rajone šiemet susitiko daugiausiai kartų. Iki šių rungtynių "Promasta" visus kartus buvo pranašesnė. Jai šiose rungtynėse negalėjo pagelbėti Gražvydas Balsevičius ir dar keli žaidėjai, tad viso "Promasta" turėjo 8 žaidėjus. Pagrindinius žaidėjus surinkusi "Ekstra" po Naujųjų metų demonstravo kokybiškesnį krepšinį ir tikėjo įkąsti patyrusiems varžovams.

Rungtynes pradėjo Mato Jagmino metimas iš po krepšio - 2:0. Jo oponentas Gražvydas Vyšniauskas išprovokavęs pražangą realizavo vieną baudos metimą, o vėliau pataikė iš po krepšio - 2:3. Mindaugas Staniulis ir Pijus Čiūta greitose atakose pelnė du taškus - 2:7. Paulius Čiūta pridėjo 2+1 - 2:10. Pijus Čiūta po varžovų prarasto kamuolio, vėl pabėgo į greitą puolimą - 2:12. Broliai Čiūtos pasikeisdami suvertė 6 taškus iš eilės - 2:18. Pijus Čiūta dar pridėjo vieną baudos metimą iš dviejų - 2:19. Kėlinys baigėsi taip kaip ir prasidėjo - taikliu M. Jagmino metimu iš po krepšio - 4:19.

Antrąjį kėlinį Deividas Grygelevičius pradėjo taikliu tritaškiu metimu - 4:22. Mindaugas Staniulis ir Džiugas Janovskis apsikeitė metimais - 6:24. M. Staniulis greitoje atakoje pelnė taškus, o Kernius Raišys jam atsakė tritaškiu metimu - 9:26. Paulius Čiūta suvertė keturis taškus iš eilės - 9:30. Ridas Miliukas prasižengė prieš Mindaugą Staniulį, kuris atakavo iš trijų taškų zonos. Mindaugas realizavo tris baudų metimus, bet Ridas Miliukas išpirko "kaltę" pataikęs tritaškį metimą - 12:33. Darius Čiūta ėmėsi iniciatyvos ir sėkmingai prasiveržė po krepšiu, dar vieną metimą pridėjo Paulius Čiūta - 12:37. D. Janovskis pridėjo du taškus savo komandai - 14:37. Sėkmingais išpuoliais apsikeitė M. Staniulis ir K. Raišys - 16:39. Tą patį darė G. Vyšniauskas ir D. Janovskis - 18:41. G. Vyšniauskas atkovojo kamuolį ir įvertė du taškus - 18:43. Kėlinį užbaigė greita M. Staniulio ataka - 18:45.

Trečiąjį kėlinį pradėjo M. Jagmino ir M. Staniulio metimai - 20:47. Paulius Čiūta nepatingėjo nubėgti į greitą ataką - 20:49. Komandų taikikliai išsiderino porai minučių, kai metimų buvo daug, bet tikslo jie nepasiekė. "Promastos" laivą išjudino G. Vyšniauskas ir greitoje atakoje pabėgęs Pijus Čiūta - 20:53. Po to sekė sėkminga "Extros" atkarpa. Ridas Miliukas pataikė du tritaškius, M. Jagminas pridėjo taiklų metimą - 28:53. D. Čiūta baudos metimu nutraukė komandos kelių minučių sausą atkarpą, dar dvitaškį pridėjo Edmundas Sladkevičius - 28:56. D. Janovskis sekė Rido pavyzdžiu - 31:56. G. Vyšniauskas susikūrė progą sau, kai atsikovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir realizavo metimą - 31:58. Arnas Bulonas tęsė komandos draugų užkurtą tritaškių fiestą - 34:58. Pijus Čiūta sėkmingai užbaigė komandos ataką - 34:60. Arnas vėl šovė taikliai ir baigėsi trečiasis kėlinys - 37:60.

Bene geriausią asmeninę atkarpą šiame sezone Arnas Bulonas pratęsė ketvirtame kėlinyje - 40:60. Paulius Čiūta ir Darius Čiūta nutraukė "Ekstros" spurtą - 40:64. D. Janovskis pataikė jau 7-ąjį komandos tritaškį iš 9 bandymų per kelių minučių atkarpą - 43:64. Netrukus jis pridėjo dvitaškį metimą - 45:64. A. Bulonas pridėjo baudos metimą - 46:64. Pataikęs tritaškį M. Staniulis gesino varžovų ugnį - 46:67. D. Janovskis pataikė baudų metimus ir pridėjo dvitaškį - 50:67. M. Staniulis vėl taikliai šovė iš toli, bet jam triskart tuo pačiu atsakė D. Janovskis - 59:70. Paulius Čiūta kiek atitolino savo komandą - 59:72. Jo brolis Pijus atkovojo kamuolį puolime ir uždarė "Extros" atvertas duris - 59:74. D. Janovskis baudų metimais pelnė paskutinius savo komandos taškus - 61:74. Kėlinį užbaigė Pijaus Čiūtos taškai. Jis pataikė vieną baudos metimą, o vėliau sėkmingai prasiveržė po krepšiu - 61:77.

Rungtynių pradžia nulėmė galutinį rezultatą. Svečiai smogė taip, kad šeimininkai atsigavo tik trečiojo kėlinio antroje pusėje, nuo kurios surengė įspūdingą tritaškių vakarėlį. Šiuo komponentu, jie pranoko svečius, tačiau dvitaškius metė labai prastai - vos 32 procentų taiklumas. Svečiai daugiau nei dvigubai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių bei atliko rezultatyvių perdavimų. Patyrę svečiai žinojo kaip smogti varžovams ir tai išnaudojo.

Naudingiausiai ir rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Džiugas Janovskis - 21 naudingumo balas ir 29 taškai.

Svečių gretose naudingiausias buvo 17 atšokusių kamuolių atkovojęs Pijus Čiūta - 33 naudingumo balai. Rezultatyviausias buvo Mindaugas Staniulis - 21 taškas. Darius Čiūta pasiekė rezultatyvių perdavimų rekordą, kurių atliko net 15.

Komandų vadovai prisiminė rungtynes.

Džiugas Janovskis ("Extra"): "kaip ir tikėtasi, rungtynės buvo sunkios. Ypač, tragiškas buvo pirmas kėlinys, kuomet surinkome vos kelis taškelius. Antroje rungtynių pusėje rodėme kiek geresnį žaidimą, bet pergalei to neužteko".

Mindaugas Staniulis ("Promasta"): "su "Extros" jaunimu rungtynes turi pradėti susikaupęs. Kitu atveju, jie pajaus tą žaidimo ritmą ir bus klampios rungtynės. Tad, gera rungtynių pradžia mūsų komandai padėjo pagrindus pergalei".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid033JKiiL7px6AW6pHfKJpfVTvAY6Cww7vhZBRk9N837cB2nohoiSrL3wXNBW5Jcg21l/?app=fbl