Kančios krepšinyje pergalę pagimdė "Šembreikeriai"

Kančios krepšinyje pergalę pagimdė "Šembreikeriai" 22

Antrose šeštadienio rungtynėse susitiko šeimininkų teisėmis žaidusi "Extra" ir "Šembreikeriai". Pastariesiems tai buvo debiutinės ŠRMKL rungtynės, kurių jie labai nekantriai laukė. Šeimininkai dar penktadienio vakarą sužaidė savo pirmąsias rungtynės "Merės" taurėje ir patyrė skaudų pralaimėjimą prieš ŠSK "Briedis" krepšininkus. Prisimenant paskutinį šių dviejų komandų susitikimą, buvo galima tikėtis įspūdingos kovos.

Nuo rungtynių pradžios užvirė bekompromisinė kova. Daug fizinio kontakto, "nekalti" kepštelėjimai ar varžovo stumtelėjimai. Abi komandos tikrai negailėjo viena kitos. "Extros" gretose iniciatyvos ėmėsi Kernius Raišys ir Džiugas Janovskis, o "Šembreikeriai" dalinosi krūvį tolygiau. Tiek vieni, tiek kiti bombardavo varžovų krepšį tritaškiais metimais, bet bombos dažniausiai skriejo pro šalį. Svečiai ganėtinai dažnai klydo, bet išnaudojo savo fizinę jėgą ir didžiąją dalį savo taškų suvertė iš po krepšio. Po pirmojo kėlinio 16:10 pirmavo "Šembreikeriai".

Antrame kėlinyje vaizdas pernelyg nesikeitė. Abi komandos viena po kitos klydo savo atakų metu. Pirmuosius taškus P. Šimanskas pelnė sužaidus kiek daugiau nei tris minutes. Jam tuoj pat atsakė K. Raišys. Komandos sekančių atakų metu dar kartą apsikeitė rezultatyviais išpuoliais, o likus žaisti 5 minutes ir 30 sekundžių iki kėlinio pabaigos D. Janovskis pelnė paskutinius savo komandos taškus antrame kėlinyje. Pasinaudoję tuo, kad varžovų parakas sušlapo, "Šembreikeriai" dar labiau padidino savo persvarą ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo rezultatu 26:16. 10 taškų skirtumas tokiose rungtynėse yra ganėtinai didelis.

Trečiojo kėlinio pradžioje asmeniškumai dar paaštrėjo. Du kartus per 6 sekundes abiejų komandų žaidėjai buvo nubausti abipusėmis pražangomis. Svečiai pataikė kelis tritaškius, o po sėkmingo D. Piškino prasiveržimo padidino savo persvarą iki rekordinės 18 taškų atžymos. Negana to, emocijų nesuvaldęs K. Raišys gavo techninę pražangą, bet T. Kanopka prametė baudos metimą. Šeimininkų gretose darbo ėmėsi Ridas Miliukas, pelnęs 5 taškus paeiliui, bet čia pat apmaudžiai prasižengė prieš T. Kanopką, metųsį iš trijų taškų zonos. Rido laimei, Tomas pataikė tik vieną baudos metimą. Kitoje aikštelės pusėje D. Janovskis prisiminė, kad yra komandos lyderis ir savo individualaus meistriškumo dėka sumažino komandos atsilikimą iki 13 taškų. Po trečiojo kėlinio 50:37 pirmavo svečiai.

Deja, ketvirtojo kėlinio metu, jaunuoliai jau pradėjo nebevaldyti savo emocijų. D. Janovskis po netaiklaus savo metimo pernelyg emocingai apeliavo į teisėjus dėl pražangos ir užsidirbo techninę pražangą. "Šembreikeriai" greitai padidino savo persvarą iki 19-os taškų. Savo spurtu atsakė ir šeimininkai, kurie sumažino skirtumą iki 11 taškų. Marius Strakauskas dukart iš eilės prametė savo tritaškius metimus, o kamuolį atkovojęs K. Raišys pasileido į greitą puolimą, kur prieš jį prasižengė R. Vansevičius. Kernius pradėjo reikalauti nesportinės pražangos, tačiau tai darė pasitelkęs necenzūrinius žodžius už ką buvo nubaustas antrąja technine pražanga ir tokiu būdu pašalintas iš rungtynių. Be jo likę komandos draugai dar sugebėjo sumažinti skirtumą iki 6 taškų, bet tai buvo viskas ką jiems pavyko nuveikti. Svečiai atlaikė šeimininkų spaudimą, padidino persvarą ir ramiai užbaigė rungtynes.

Abi komandos katastrofiškai metė tritaškius metimus. Nespindėjo ir baudų metimų taiklumas. Svečiai gerokai dažniau klydo, tačiau žaidė komandiškesnį krepšinį bei įspūdingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, kuriuos laimėjo beveik dvigubai (!). Vien D. Piškinas jų atkovojo 17, kuris buvo rezultatyviausias ir naudingiausias svečių gretose - 23 naudingumo balai ir 18 taškų. Šeimininkus tempė K. Raišys (12 naud. balų) ir D. Janovskis (9 naud. balai) abu pelnę po 21 tašką. Galbūt didelis krūvis įtakojo ir taiklumą. Atsiradęs nuovargis lėmė prasiveržusias emocijas, bet abiejų komandų žaidėjams reikėtų prisiminti, kad tai pirmiausiai yra žaidimas.

Kiek nurimęs "Extra" vadovas D. Janovskis lygai paporino: "tikrai neturėtume skubėti kaltinti teisėjų.  Labiausiai koją, kaip ir prieš tai buvusiose rungtynėse, kišo tritaškių pataikymas. Progos buvo susikuriamos, bet nerealizuojamos".

Nugalėtojų komandos vadovas D. Piškinas apie daug emocijų sukėlusias rungtynes pateikė savo komentarą: "teisėjai dirbo labai gerai ir puikiai kontroliavo rungtynes. Rungtynės nebuvo gražios, tai atspindi ir rezultatas. Daug pramestų metimų iš abiejų komandų. Laimėjo ta komanda, kuri geriau susitvarkė su psichologija".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL":