Klampiose rungtynėse Ž. Čižiaus šūviai nulėmė "Šembreikerių" pergalę

Klampiose rungtynėse Ž. Čižiaus šūviai nulėmė "Šembreikerių" pergalę 65

Antrose rungtynėse susitiko "Šembreikeriai" ir "Extra". Po pirmųjų atkaklių rungtynių, stiprios kovos tikėjomės ir šiose rungtynėse, nes kai susitinka šios komandos, visada būna karšta. Šeimininkų gretose nebuvo Modesto Dulaičio, bet rungtynėse netikėtai pasirodė Žygimantas Čižius, kuris planavo emigruoti. Taip pat, komandoje debiutavo iš "Aitvarų" komandos perėjęs Eimantas Amulis. Svečiai surinko daugumą pagrindinių žaidėjų.

Rungtynės prasidėjo komandų lyderių sėkmingais prasiveržimais. Domantas Piškinas ir Džiugas Janovskis atidarė komandų taškų sąskaitas - 2:2. Kernius Raišys pelnė du taškus su Roko Vansevičiaus pražanga ir realizavo baudos metimą - 2:5. Rokas atsirevanšavo kitoje aikštelės pusėje - 4:5. Taikliais metimais apsikeitė D. Piškinas ir K. Raišys - 6:7. "Extra" šiek tiek truktelėjo į priekį. Ridas Miliukas taikliai metė iš dviejų, o Faustas Bulonas iš trijų taškų zonos - 6:12. Tomas Kanopka taikliu tritaškiu ne tik perpus sumažino komandos atsilikimą nuo varžovų, bet ir nutraukė komandos taškų badą, trukusį daugiau nei dvi minutes - 9:12. Dabar jau abi komandos dvi minutes netaikliai atakavo krepšį ir darė klaidas. D. Piškinas išprovokavo varžovo pražangą ir ramiai sumetė abu baudų metimus - 11:12. D. Janovskis pataikė tritaškį, netrukus pridėjo dar du taškus, tad "Extra" bėgo tolyn - 11:17. Tą bėgimą pristabdė Eimantas Amulis, įsūdęs tritaškį metimą - 14:17. Pačioje kėlinio pabaigoje D. Piškinas varžovams paliko vieno taško pranašumą - 16:17.

Antrojo kėlinio pradžioje toliau pylėsi netaiklūs metimai į krepšį. Prabėgus beveik trims minutėms D. Piškinas išvedė savo komandą į priekį - 18:17. Prabėgus dar minutei, D. Janovskis tritaškiu metimu grąžino persvarą savo komandai - 18:20. Netrukus Džiugas paskutinėmis sekundėmis sėkmingai užbaigė komandos ataką prasiveržęs arčiau krepšio - 18:22. T. Kanopka išprovokavo jau trečiąją Mato Jagmino pražangą, tačiau tiek jis, tiek ir D. Janovskis pataikė po vieną baudos metimą, tad skirtumas išliko - 19:23. "Šembreikeriai" šiame kėlinyje kaip reikiant strigo puldami varžovų krepšį, tad paprašė minutės pertraukėlės. Po jos K. Raišys dar labiau padidino savo komandos persvarą - 19:25. T. Kanopka atakavo krepšį iš trijų taškų zonos, o Ridas Miliukas pažeidė taisykles. Tomas vis tiek buvo nepatenkintas ir pažėrė priekaištų rungtynių teisėjams, pageidaudamas varžovo nesportinės pražangos. Teisėjai šias kalbas įvertino technine pražanga. D. Janovskis varžovo dovanėlės neišpakavo, o pats Tomas irgi pataikė vos vieną iš trijų - 20:25. D. Janovskis atsigriebė pelnydamas du taškus po prasiveržimo - 20:27. Netrukus aikštelėje susidūrė du vyrukai, kurie mėgsta "patampyti geležį" - Žygimantas Čižius ir Rimvydas Bagočiūnas. Dvikovos laimėtoju tapo Žygimantas, kuris pataikė vieną iš dviejų baudos metimų - 21:27. K. Raišys atkovojo kamuolį po savuoju krepšiu ir vienas pats užbaigė komandos ataką - 21:29. Kėliniui baigiantis Ž. Čižius, po netaiklaus komandos draugo metimo, atkovojo kamuolį puolime ir įvertė du taškus - 23:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos vėl netaikliai atakavo krepšį ir darė klaidas. Šįkart greičiau sėkmę surado svečiai. D. Janovskis dukart rado skyles varžovų gynyboje ir svečių pranašumas pasiekė rekordines aukštumas - 23:33. R. Vansevičius sukdamasis pataikė sudėtingą metimą iš aikštės kampo - 25:33. Marius Strakauksas taškus pelnė kiek paprasčiau - 27:33. K. Raišys vėl padidino komandos pranašumą - 27:35. Po kelių nesėkmingų atakų "Extra" paprašė minutės pertraukėlės. Po jos dar kurį laiką komandos netaikliai atakavo krepšį, pakol "Šembreikeriams" nusišypsojo sėkmė. R. Vansevičius ir Ž. Čižius varžovų pranašumą kirpo per pusę - 31:35. Eimantas Baikauskas taikliai metė iš trijų taškų zonos, bet tuo pačiu atsakė ir M. Strakauskas - 34:38. Pajutę pavojų svečiai paprašė jau antrosios minutės pertraukėlės. Po jos į aikštelę grįžo M. Jagminas, kuris buvo save kuriam laikui eliminavęs dėl anksti prisirinktų pražangų. Deja, nepraėjus nei pusei minutės, Matas gavo jau ketvirtąją pražangą, kurią jam uždirbo D. Piškinas, tad teko vėl grįžti ant atsarginių žaidėjų suolelio. Domantas pataikė vieną baudos metimą ir vėliau užbaigė komandos ataką iš po krepšio - 37:38. D. Janovskis sekė varžovų lyderio pavyzdžiu - 37:40. R. Vansevičius vėl sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau D. Janovskis toliau rodė yra komandos lyderis - 39:42. Kėlinio pabaigoje tritaškiais apsikeitė F. Bulonas ir E. Amulis - 42:45.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje D. Janovskis padidino komandos pranašumą - 42:47. Ž. Čižius pataikė vieną baudos metimą - 43:47. D. Piškinas pakartojo savo paties netaiklų metimą, o netrukus ir išlygino rezultatą - 47:47. Abiejų komandų žaidėjus sukaustė įtampa. Daug netaiklių metimų ir prastų sprendimų komandų atakose. Keturias minutes komandos nepelnė nei taško, pakol K. Raišys neišvedė savo komandos į priekį - 47:49. Komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis. Ž. Čižius tritaškiu metimu išvedė komandą į priekį, bet K. Raišys nesutriko ir atsakė tuo pačiu - 50:52. T. Kanopkos ir D. Piškino bandymai buvo nesėkmingi, bet prarado kamuolį, kurį perėmęs Ž. Čižius pataikė dar vieną tritaškį metimą - 53:52. Svečiai paprašė minutės pertraukėlės, po kurios K. Raišys sužingsniavo ir tuoj pat pažeidė taisykles prieš Ž. Čižių, kuris tradicijų nelaužė ir vėl pataikė vieną iš dviejų - 54:52. Iniciatyvos ėmėsi D. Janovskis, bet jo metimas buvo netaiklus, o M. Jagminas greitai prasižengė prieš R. Vansevičių. Matui tai buvo penktoji asmeninė pražanga. R. Vansevičius abu baudų metimus prametė, o svečiams kažką pakeisti laiko nebeliko.

Tai buvo itin klampios ir nervingos rungtynės. Tokios jos būna visada, kai susitinka šios dvi komandos. "Extra" dar kartą pademonstravo, kad nėra parankūs varžovai "Šembreikeriams". Jeigu abu varžovai susitiktų ketvirtfinalyje, o tai yra labai įmanoma, mūsų lauktų labai įdomi serija. Svečiai eliminavo šeimininkų greitą žaidimą ir įvėlė juos į jiems neparankų krepšinį. Nors buvo įgyta tokioms rungtynėms labai didelė persvara (10 taškų) ir buvo pirmauta beveik visas rungtynes, pora taiklių šeimininkų tritaškių ir ne patys geriausi pasirinkimai puolime rungtynių pabaigoje lėmė svečių pralaimėjimą. Šeimininkų ir svečių taiklumas buvo tragiškas. Dvitaškiai mesti, atitinkamai, 40 ir 44 procentų taiklumu. Tritaškiai - 15 ir 19 procentų taiklumu. Šeimininkai pataikė vos 8 baudų metimus iš 22 bandymų, tačiau labai užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais. Abi komandos labiau rėmėsi individualiais veiksmais ir palyginus, mažai suklydo, kaip tokioms rungtynėms.

Naudingiausias ir rezultatyviausias šeimininkų gretose buvo Domantas Piškinas surinkęs 21 naudingumo balą ir pelnęs 17 taškų.

Svečių gretose naudingiausias buvo Kernius Raišys - 20 naudingumo balų. Rezultatyviausias buvo Džiugas Janovskis - 25 taškai.

Po rungtynių pakalbinome komandų vadovus.

Domantas Piškinas ("Šembreikeriai"): "kaip ir sakiau prieš rungtynes - varžovai stipriai patobulėję, labiau dalinasi kamuoliu, žaidžia komandiškiau ir drausmingiau. Rungtynės nebuvo gražios. Abi komandos baisiai nepataikė. Tai puikiai atsispindi ir statistikoje, tačiau mes šiek tiek geriau sužaidėme rungtynių pabaigą. Galbūt ir fortūna pagaliau atsisuko į mūsų pusę".

Džiugas Janovskis ("Extra"): "kovojome iki pat galo, bet pritrūko. Varžovai buvo stipresni".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid09FKnHMXCvqP8GUZYRPRoVzxMbqZLiBPYYzu3oFdLsBjn827CKerE6kguxPzyH2B7l/?app=fbl