Kosminis Roko Dubausko pasirodymas prieš "Ąžuolus"

Kosminis Roko Dubausko pasirodymas prieš "Ąžuolus" 106

Paskutinėse rungtynėse susitiko "Ąžuolai" ir "Musninkai". Šeimininkai po pirmųjų rungtynių tikėjosi sužaisti dar geresnes rungtynes, o pagrindinis "Musninkų" tikslas buvo iškovoti pergalę. Šią užduotį kiek apsunkinti galėjo tai, kad rungtynėms "Musninkai" registravo vos septynis žaidėjus. Tarp jų nebuvo Ryčio Liutkaus, Manto Ališausko ir Simo Litinsko. Šeimininkai irgi turėjo tik septynis žaidėjus, bet pastaruoju metu tai buvo jų įprasta sudėtis.

Rungtynės prasidėjo taiklius Tautvydo Milašo dvitaškiu - 0:2. Netrukus tritaškį pataikė, o vėliau ir taiklų dvitaškį pridėjo Dovydas Drublionis - 5:2. Rokas Dubauskas pataikė iš artimojo nuotolio, o Rūtenis Milašas užbaigė greitą ataką - 5:6. D. Drublionis pelnė jau septintąjį savo ir komandos tašką - 7:6. Prie jo prisijungė Darius Jakubickis - 9:6. Mindaugas Grigas padidino svečių persvarą - 11:6. T. Milašas ir R. Dubauskas užbaigė greitas atakas. Pastarasis dar pridėjo taiklų baudos metimą - 11:11. T. Milašas taikliu tritaškiu metimu išvedė svečius į priekį - 11:14. Šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės, bet "Musninkai" jau buvo "užsikūrę". R. Dubauskas ir T. Milašas užbaigė greitas atakas - 11:18. M. Grigas taikliu tritaškiu metimu nutraukė svečių spurtą - 14:18. R. Dubauskas atkovojo kamuolį po varžovu krepšiu ir įvertė du taškus - 14:20. D. Drublionis taikliai metė iš dviejų taškų zonos - 16:20. R. Dubauskas užbaigė dvi svečių atakas iš eilės - 16:24. R. Milašas atkovojo kamuolį po savo krepšiu ir pasileido per visą aikštelę, kur po varžovų krepšiu pavyko atlikti taiklų metimą ir savo komandai suteikti dviženklę persvarą - 16:26. Kėlinio pabaigoje po varžovų krepšiu vėl dominavo R. Dubauskas - 16:28, bet D. Drublionis baigiantis laikui spėjo pataikyti tritaškį metimą - 19:28.

Antrojo kėlinio pradžioje svečių komandoje taikliai krepšį iš dviejų taškų zonos atakavo T. Milašas ir R. Gatelis - 19:32. Nedas Tamašauskas pelnė pirmuosius savo taškus - 21:32. Du baudų metimus pataikė R. Dubauskas - 21:34. D. Drublionis vėl taikliai atakavo iš dviejų zonos, o "Musninkams" du taškus baudų metimais pelnė Gintautas Milašas - 23:36. R. Dubauskas ir N. Tamašauskas apsikeitė dvitaškiais metimais - 25:38. Rokas sekančiose atakose pataikė tritaškį ir dvitaškį metimus - 25:43. "Ąžuolai" paprašė minutės pertraukėlės. Po jos "Musninkų" lyderiai ir toliau terorizavo varžovus. R. Dubauskas pataikė dvitaškį, o T. Milašas tritaškį - 25:48. M. Grigas pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir pelnė du taškus - 27:48. T. Milašas perėmė kamuolį ir greitoje atakoje pelnė tris taškus - 27:51. "Musninkams" suklydus, "Ąžuolai" perėmė kamuolį ir N. Tamašauskas užbaigė greitą ataką - 29:51. R. Dubauskas pataikė abu baudų metimus - 29:53. Mindaugas Grigas ir Gintautas Sakalauskas apsikeitė dvitaškiais metimais - 31:55. Du tritaškius iš eilės pataikė D. Drublionis - 37:55. Mesdamas iš trijų taškų zonos R. Gatelis išprovoko varžovo pražangą ir pataikė du baudų metimus - 37:57. R. Milašas pabėgo į greitą ataką - 37:59. R. Dubausko dvitaškis uždarė antrojo kėlinio duris - 37:61.

Trečiojo kėlinio pradžioje baudos metimą pataikė R. Milašas - 37:62. T. Milašas nepatingėjo nubėgti į greitą ataką - 37:64. D. Drublionis pataikė tritaškį metimą - 40:64. T. Milašas atsakė dvitaškiu - 40:66. R. Dubauskas pataikė abu baudų metimus - 40:68. Darius Jakubickis jam atsakė dvitaškiu - 42:68. Dviem taškais pasižymėjo G. Sakalauskas - 42:70. R. Dubauskas pataikė baudos metimą, o Nojus Stundys tėkštelėjo tritaškį - 45:71. Kėlinio viduryje "Ąžuolai" paprašė minutės pertraukėlės. Po jos dvitaškiais metimais pasižymėjo R. Gatelis ir T. Milašas - 45:75. T. Milašas pridėjo tritaškį - 45:78. Aurimas Rutkauskas pataikė dvitaškį, o vėliau pridėjo taiklų baudos metimą - 48:78. Taikliais metimais vienas po kito pasižymėjo N. Tamašauskas ir R. Dubauskas - 50:80. Paskutinę kėlinio minutę T. Milašas pelnė du taškus, o tiksint paskutinėms sekundėms įsūdė ir tritaškį metimą - 50:85.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje taikliais metimais apsikeitė A. Rutkauskas ir G. Sakalauskas - 52:87. Svečiams šešis taškus iš eilės pelnė R. Dubauskas ir dar du pridėjo G. Sakalauskas - 52:95. A. Rutkauskas atsakė taikliu tritaškiu - 55:95. R. Gatelis prie varžovų krepšio atsidūrė greičiau už visus - 55:97. Taiklų tritaškį dūrė N. Stundys - 58:97. A. Rutkauskas užbaigė greitą šeimininkų ataką - 60:97. R. Dubauskas dviem dvitaškiais metimais pelnė savo komandai šimtąjį tašką - 60:101. Savo dvitaškiais atsakė A. Rutkauskas ir D. Drublionis - 64:101. Jiems savo atsakymus pateikė R. Dubauskas ir G. Sakalauskas - 64:105. A. Rutkauskas dviem taikliais dvitaškiais pelnė paskutiniuosius "Ąžuolų" taškus šiame sezone - 68:105. R. Dubauskas pataikė du baudų metimus - 68:107. Rungtynių pabaigoje nesportinę pražangą užsidirbo Nojus Stundys. R. Gatelis pataikė vieną baudos metimą - 68:108. Paskutiniuosius taškus pelnė R. Dubauskas - 68:110.

"Ąžuolai" puikiai pradėjo rungtynes ir taikliais metimais varpė varžovų krepšį, tačiau svečiai greitai prabudo ir daugiausiai Roko Dubausko pastangų dėka, perėmė iniciatyvą. "Musninkai" nesunkiai įveikdavo varžovų gynybą, bet prie savojo krepšio turėdavo problemų. Vis tik "Ąžuolų" jėgos seko greičiau, tad skirtumas nenumaldomai augo. Neturėdami atsvaros Rokui Dubauskui, "Ąžuolai" dažnai bejėgiškai turėjo stebėti kaip pastarasis verčia vieną metimą po kito į jų krepšį. Tačiau šeimininkus verta pagirti už drąsų žaidimą ir už tai, kad atkrintamosiose sugebėjo pagerinti savo rezultatyvumą. Ne viskas pavykdavo, bet niekas nepasakys, kad "Ąžuolai" nesistengė ir nekovojo. "Musninkai" taikliau atakavo "iš žaidimo". Atkovojo daugiau kamuolių, pasiekė naują rekordą rezultatyvių perdavimų skiltyje ir išprovokavo daugiau pražangų. "Ąžuolai" sugebėjo perimti šiek tiek daugiau kamuolių.

"Ąžuolų" komandoje naudingiausiai (21 naudingumo balas) ir rezultatyviausiai (25 pelnyti taškai) žaidė Dovydas Drublionis.

"Musninkų" komandoje sunkiai suvokiamą pasirodymą surengė Rokas Dubauskas, kuris vėl gerino lygos rekordus. Rokas surinko 82 (!!!) naudingumo balus ir pelnė 51 (!) tašką. Žinoma, varžovai nebuvo paties aukščiausio kalibro, bet pasiekimas vis tiek vertas pagarbos.

Po rungtynių pakalbinome abiejų komandų žaidėjus.

Dovydas Drublionis ("Ąžuolai"): "Geras sezonas buvo. Paskutines rungtynes sužaidėm ne taip, kaip norėjom, bet laimi stipresni (juokiasi). O Musninkų komandai didžiausi sveikinimai. Ši komanda tikrai nusipelnė žaisti finale".

Rokas Dubauskas ("Musninkai"): "Varžovai gerai pradėjo rungtynes ir davė kiek vėsesnio dušo, bet pirmo kėlinio viduryje pavyko pagauti savo ritmą ir iki finalinio švilpuko jo nepaleidom. Varžovai visose rungtynėse duoda kovos ir stengiasi. Jeigu jie turėtų daugiau jėgos po krepšiu, rezultatas tikrai būtų kitoks, o mūsų komandai palinkėčiau sėkmės ir susikaupimo sekančiame etape".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid0yhDNXargeaEkba2db6HczuiYXTH6E6zQvBCeSS2AiWigvXbtpB4kNfR6RoDhu3RTl/