Lygos rekordus gerinę "Aitvarai" sutraiškė "Ąžuolus"

Lygos rekordus gerinę "Aitvarai" sutraiškė "Ąžuolus" 67

Paskutinėse rungtynėse susitiko "Aitvarai" ir "Ąžuolai". Šeimininkai į aikštelę grįžo po ilgokos pertraukėlės (paskutinį kartą rungtyniavo sausio 27-tą), o svečiai ją turėjo viena savaite mažiau. "Aitvarai" šiose rungtynėse vertėsi be pagrindinių aukštaūgių, bet surinko pagrindinius gynėjus. "Ąžuolai" neturėjo didžiosios dalies savo jaunimo. Buvo aišku, kad "Ąžuolams" bus labai sunku kovoti prieš agresyviai besiginančius šeimininkus.

Pirmuosius rungtynių taškus taikliu metimu pelnė Radvydas Vėjelis - 0:2. Rezultatą išlygino Tadas Žiedovainis - 2:2. Netrukus jis persvėrė rezultatą, o Domas Tamašauskas jį padidino - 6:2. Aurimas Rutkauskas prarado kamuolį, kurį perėmė T. Žiedovainis. Aurimas neleistinai stabdė varžovą ir buvo nubaustas nesportine pražanga. T. Žiedovainis pataikė abu baudų metimus, bet D. Jakubickis tritaškiu metimu išlaikė varžovus netoli - 8:5. Egidijus Radžiūnas pelnė du taškus iš po krepšio - 10:5. Savo metimais apsikeitė Nedas Tamašauskas ir Tadas Žiedovainis - 12:7. D. Jakubickis pataikė savo antrąjį tritaškį metimą - 12:10. Taškus pelnė Aurimas Sirnickas ir Domas Tamašauskas - 16:10. Tritaškį metimą pridėjo Gediminas Burneckas - 19:10. T. Žiedovainis pasižymėjo metimu iš po krepšio - 21:10. R. Vėjelis šiek tiek sumažino skirtumą - 21:12. A. Sirnickas dar kartą pelnė taškus iš po krepšio - 23:12. Pusbroliai E. Radžiūnas ir D. Tamašauskas varžovus nubaudė greitose atakose - 27:12. Kėlinys baigėsi taikliu Dovydo Drublionio tritaškiu metimu - 27:15.

Antrojo kėlinio pradžioje G. Burneckas pataikė antrąjį tritaškį metimą - 30:15. D. Tamašauskas nuskuodė į greitą puolimą - 32:15. D. Jakubickis pelnė pirmuosius komandos taškus kėlinyje - 32:17. D. Tamašauskas vėl bėgo į greitą puolimą po varžovų klaidos - 34:17. Kitoje atakoje jis atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir pelnė du taškus - 36:17. T. Žiedovainis kartą metė taikliai nuo baudų metimo linijos - 37:17. E. Radžiūnas nusiėmė kamuolį puolime ir pelnė du taškus - 39:17. Tritaškį pataikė Aurimas Rutkauskas - 39:20. A. Sirnickas pelnė du lengvus taškus iš po krepšio - 41:20. P. Makarauskas pabėgo į greitą ataką - 43:20. D. Drublionis pataikė tritaškį metimą - 43:23. P. Makarauskas sėkmingai veržėsi po krepšiu - 45:23. Tuo pačiu atsakė A. Rutkauskas, bet skolingas neliko ir D. Tamašauskas - 47:25. G. Burneckas šovė jau trečiąjį taiklų tritaškį metimą - 50:25. Kėlinį užbaigė lengvi A. Sirnicko taškai iš po krepšio - 52:25.

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu Aurimo Sirnicko tritaškiu - 55:25. Tuo pačiu atsakė Mindaugas Grigas - 55:28. G. Burneckas taikliai atakavo iš artimesnio nuotolio - 57:28. D. Jakubickis pabėgo į vieną iš labai retų svečių greitų atakų - 57:30. Greitose atakose pasižymėjo ir E. Radžiūnas bei G. Burneckas - 61:30. R. Vėjelis pildė komandos taškų kraitį - 61:32. Rezultatyviais prasiveržimais pasižymėjo D. Tamašauskas ir A. Rutkauskas - 63:34. E. Radžiūnas įmetė metimą nuo lentos, o visiškai laisvas D. Tamašauskas pataikė tritaškį - 68:34. A. Sirnickas pataikė vieną baudos metimą - 69:34. Nedas Tamašauskas pasižymėjo dvitaškiu nuo lentos - 69:36. R. Vėjelis prarado kamuolį ir D. Tamašauskas pelnė du taškus - 71:36. Dukart pasižymėjo T. Žiedovainis - 75:36. A. Sirnickas greitoje atakoje užbaigė kėlinį - 77:36.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tęsėsi uraganinės "Aitvarų" atakos. E. Radžiūnas iš po krepšio pataikė kartą, o A. Sirnickas dukart -  83:36. D. Tamašauskas neatsiliko nuo komandos draugų - 85:36. M. Grigas pataikė iš po krepšio - 85:38. E. Radžiūnas dukart taikliai atakavo krepšį iš dviejų taškų zonos (vieną kartą su nesportine D. Drublionio pražanga) - 89:38. R.  Vėjelis pataikė tritaškį metimą - 89:41. A. Rutkauskas pridėjo metimą nuo lentos - 89:43. A. Sirnickas įmetė vieną iš dviejų baudos metimų - 90:43. G. Burneckas pataikė iš po krepšio - 92:43. Tą patį padarė A. Sirnickas po netaiklaus Gedimino tritaškio metimo - 94:43. T. Žiedovainis atkovojo kamuolį ir pats užbaigė greitą ataką - 96:43. "Aitvarai" norėdami kažką suregzti dar paprašė minutės pertraukėlės. Po jos G. Burneckas buvo taiklus iš dviejų ir trijų taškų zonos, pelnydamas šimtąjį komandos tašką - 101:43. E. Radžiūnas ir A. Jurkūnas taikliais metimais didino komandos persvarą 105:43. A. Sirnickas vėl pataikė vieną iš dviejų baudos metimų - 106:43. E. Radžiūnas pataikė iš po krepšio po dešimtojo D. Tamašausko rezultatyvaus perdavimo - 108:43. D. Tamašauskas sekančias dvi atakas užbaigė pats - 112:43. Rungtynes užbaigė taiklus A. Jurkūno tritaškis - 115:43.

Vėlgi, kaip ir rungtynėse prieš tai - susitiko dvi skirtingo lygio komandos. "Ąžuolai" blaiviai vertina savo pajėgumą ir supranta, kad šiame sezone jiems bus sunku kažką rimčiau nuveikti, bet svarbiausia yra kaupti patirtį ir kažkiek tobulėti. Nors rungtynes jie pradėjo neblogai, vėliau visiškai sulūžo. Gausybė klaidų paleisdavo šeimininkus į greitas atakas. "Aitvarai" pranoko varžovus visose statistikos kategorijose. Bendras naudingumo balų skaičius yra 166 (naujas lygos rekordas) prieš 1. "Aitvarai" pagerino dar kelis lygos rekordus: pelnytų taškų, dvitaškių metimo procento, didžiausiu skirtumu laimėtų rungtynių ir daugiausiai perimtų kamuolių. Domas Tamašauskas pirmasis lygoje surinko trigubą dublį: 27 pelnyti taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. "Ąžuolai" suklydo 29 kartus ir tai yra naujas lygos antirekordas. Trys šios komandos žaidėjai surinko minusinį naudingumo balų skaičių.

Naudingiausias šeimininkų gretose buvo 43 naudingumo balus surinkęs Aurimas Sirnickas. Rezultatyviausias - 27 taškus surinkęs Domas Tamašauskas.

Svečių gretose naudingiausias buvo vos 6 naudingumo balus surinkęs Aurimas Rutkauskas. Rezultatyviausias - 10 taškų pelnęs, bet -4 naudingumo balus surinkęs Darius Jakubickis.

Po rungtynių pakalbinome komandų atstovus.

Egidijus Radžiūnas ("Aitvarai"): "na, rungtynės...patys matėti kaip viskas buvo. Pasirodo, buvome pasiilgę rungtynių maratono. Tikiuosi, "Ąžuolai" nesupyko".

Dovydas Drublionis ("Ąžuolai"): "rungtynės buvo labai sunkios. Daug nepataikytų metimų ir daug klaidų, bet ši komanda yra viena iš stipriausių lygoje. Tai, manau, kad kitoks rezultatas būti ir negalėjo". Paklaustas ar neužpyko ant varžovų dėl didelio spaudimo net rungtynių pabaigoje, Dovydas juokdamasis atsakė "Ne, tikrai neužpykom".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid034UUUVuq6oyqrpiRCoLAjHSHym2s5bCXmbUcxm7Bxu2pzRHwvr1KLTvwdgS4W7Nvxl/?app=fbl