Lygos rekordus gerinęs Rokas Dubauskas atnešė pergalę "Musninkams"

Lygos rekordus gerinęs Rokas Dubauskas atnešė pergalę "Musninkams" 54

Pirmose šeštadienio rungtynėse susitiko "Musninkai" ir "Ąžuolai". Pastarieji prieš savaitę parodė, kad jų niekada negalima nurašyti, nes pradėję rungtynes rezultatu 0:15, vėliau grįžo į kovą ir kaip reikiant patampė nervus "Extros" komandai. Deja, į šias rungtynes "Ąžuolai" susirinko vos septyniese, po krepšiu turėdami vienintelį Dovydą Drublionį. Šeimininkai rimtai pažiūrėjo į šias rungtynes ir surinko beveik visus pagrindinius žaidėjus, tad "Ąžuolų" šansai kažką rimčiau nuveikti gerokai sumažėjo.

Rungtynių pradžioje abi komandos kartu prametė 8 metimus, tad pirmųjų taškų teko palūkėti. Juos tritaškiu metimu pelnė Tautvydas Milašas - 3:0. Sėkmingą reidą po krepšiu atliko Gintautas Sakalauskas - 5:0. Rytis Liutkus blokavo varžovo metimą, o kamuolį pačiupęs Rokas Dubauskas pelnė du lengvus taškus - 7:0. Netrukus Rokas įsūdė tritaškį metimą - 10:0. Tritaškiu atsakė ir savo komandos taškų sąskaitą atidarė Aurimas Rutkauskas - 10:3. Gerus tarpusavio ryšius pademontravo "Musninkų" aukštaūgiai, kai R. Liutkus asistavo R. Dubauskui - 12:3. T. Milašas greitame puolime pelnė du taškus po R. Dubausko perdavimo - 14:3. Kitoje šeimininkų atakoje R. Dubauskas pataikė jau anrąjį savo tritaškį metimą - 17:3. Nojus Stundys mažino skirtumą pataikęs tritaškį metimą, bet iš trijų taškų zonos taiklus buvo ir T. Milašas - 20:6. Gynyboje atkovojęs atšokusį kamuolį, kaip raketa po varžovų krepšiu nuskriejo Rūtenis Milašas - 22:6. Svečių atsakas buvo nesėkmingas, o R. Milašas atkovojo kamuolį po netaiklaus R. Liutkaus tritaškio metimo ir pelnė du taškus iš po krepšio (dažniau išvystum priešingą vaizdą)  - 24:6. R. Milašas pelnė jau šeštąjį savo tašką iš eilės ir privertė svečius prašyti minutės pertraukėlės - 26:6. Po jos šeimininkai atliko kelis keitimus, tad žaidimas kuriam laikui išsilygino. A. Rutkauskas realizavo du baudų metimus - 26:8. R. Dubauskas "susiurbė" kamuolį puolime ir pelnė du lengvus taškus - 28:8. Dovydas Drublionis sėkmingai užbaigė individualią ataką - 28:10. Kėlinį užbaigė taiklus Irmanto Dzedzevičiaus metimas - 30:10.

Antrojo kėlinio pradžioje taikliais metimais apsikeitė Rokas Dubauskas ir Darius Jakubickis - 32:12. Aktyviau ir sėkmingiau pradėjo žaisti svečių gynėjai. A. Rutkauskas pelnė du taškus, o M. Grigas pridėjo 2+1 - 32:17. R. Dubauskas dukart taikliai metė nuo baudų metimo linijos - 34:17. Įsidrąsinęs M. Grigas atliko dar vieną sėkmingą reidą - 34:19. Įsisiautėjančius svečius vėsino tritaškį pataikęs T. Milašas - 37:19. Kamuolį puolime atkovojęs Ričardas Gelažauskas įrideno du taškus - 39:19. Dovydas Drublionis kabino iš toli atakuojantį Roką Gatelį, bet pastarasis pataikė vieną iš trijų baudos metimų - 40:19. R. Gelažauskas pelnė du taškus greitoje atakoje - 42:19. Jo komandos draugas R. Liutkus atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus - 44:19. Svečiai vėl stabdė žaidimą norėdami pasitarti. Likusį kėlinio laiką komandų atakos buvo bevaisės išskyrus vieną taiklų M. Grigo metimą po perimto kamuolio - 44:21.

Trečiojo kėlinio pradžioje pasipylė taiklūs tritaškiai metimai. "Ąžuolams" juos pelnė D. Jakubickis ir A. Rutkauskas, o "Musninkams" T. Milašas - 47:27. I. Dzedzevičius nuo baudų metimo linijos vieną kartą metė taikliai - 48:27. Varžovus dukart iš eilės taikliais tritaškiais baudė T. Milašas - 54:27. Greitus dvitaškius pelnė R. Milašas ir G. Sakalauskas - 58:27. Dviejose atakose iš eilės M. Grigas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus - 58:31. Tritaškį pataikė daugiau žaidimo laiko šiose rungtynėse gavęs G. Sakalauskas - 61:31. Nuo baudų metimų linijos neklydo R. Dubauskas ir A. Rutkauskas - 63:33. Greitoje atakoje šeimininkams taškus pelnė G. Sakalauskas ir R. Milašas - 67:33. "Ąžuolų" metimai skriejo pro šalį, o G. Sakalausko dvitaškis buvo taiklus - 69:33. R. Dubauskas pridėjo 2+1 - 72:33. Skirtumą mažino D. Drublionis, bet R. Dubauskas vėl pridėjo 2+1, tai "Musninkų" persvara tapo rekordinė - 75:35.

Ketvirtajame kėlinyje R. Dubauskas tęsė savo dominavimą. Du kartus puolime buvo atkovotas kamuolys ir pelnyti du taškai iš po krepšio - 79:35. A. Rutkauskas pataikė jau trečiąjį tritaškį - 79:38. A. Rutkauskas ir D. Jakubickis taikliais dvitaškiais pratęsė sėkmingą komandos atkarpą puolime - 79:42. Svečių minispurtą nutraukė R. Dubauskas - 81:42. Svečiams A. Rutkauskas pelnė 5 taškus iš eilės, tačiau šeimininkams 2 taškus pelnė R. Dubauskas ir tritaškį pridėjo T. Milašas - 86:47. G. Sakalauskas pataikė baudos metimą - 87:47. R. Dubauskas jau kažkelintą kartą atkovojo kamuolį po netaiklaus komandos draugo metimo ir pelnė du taškus iš po krepšio - 89:47. Dukart taikliai iš po krepšio atakavo D. Drublionis - 89:51. Deja, jo pastangas sumažinti skirtumą nubraukė G. Sakalauskas ir T. Milašas - 93:51. A. Rutkauskas pataikė ketvirtąjį savo tritaškį, o D. Drublionis pridėjo du taškus - 93:56. R. Gatelis pataikė ilgai medžiotą tritaškį - 96:56. M. Grigas ir D. Drublionis pelnė paskutinius savo komandos taškus šiose rungtynėse - 96:60. R. Dubauskas pataikė baudos metimą - 97:60. Po nesėkmingos svečių atakos, R. Dubauskas pridėjo 2+1, pelnydamas šimtąjį savo komandos tašką ir sukeldamas komandos draugų ovacijas - 100:60 . Jų įkvėptas Rokas dar atliko reidą per visą aikštelę - 102:60. Rungtynes užbaigė taiklus G. Sakalausko dvitaškis greitoje atakoje - 104:60.

Svečiai, kaip jiems jau tapo įprasta, rungtynes pradėjo itin prastai. Pirmajame kėlinyje varžovai susikrovė didelį pranašumą. Antrajame kėlinyje šeimininkai kiek sumažino apsukas, o svečiai žaidė aktyviau, tad padėtį pavyko stabilizuoti. Trečiajame kėlinyje šeimininkai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir nurūko toliau. Ketvirtajame kėlinyje abi komandos pamiršo kas yra gynyba ir sužaidė apylygiai. Šeimininkai labai solidžiai atakavo iš žaidimo, kuo ryškiai pranoko savo varžovus. Varžovus jie pranoko ir kovoje dėl atšokusių kamuolių, atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų ir blokavo daugiau metimų. "Musninkai" prasižengė vos 5 kartus, o jų varžovai 11. Šeimininkai surinko net 100 naudingumo balų daugiau už svečius. "Ąžuolų" komanda turi potencialo, tačiau jai verkiant reikia pajėgesnio aukštaūgio, kurio paieškomis rajone turėtų užsiimti komandos skautai.

"Musninkų" gretose naudingiausiai ir rezultatyviausiai žaidė lygos rekordus pagerinęs Rokas Dubauskas - 55 naudingumo balai ir 40 taškų. Labai solidžias rungtynes sužaidė Tautvydas Milašas pelnęs 25 taškus ir surinkęs 27 naudingumo balus. Tautvydas pataikė net 7 tritaškius ir 10-ies bandymų. Vertas paminėjimo ir Gintautas Sakalauskas, kuris išnaudojo savo šansą - 16 taškų ir 18 naudingumo balų, dvitaškius mesdamas 85 % tikslumu.

"Ąžuolų" gretose dominavo Aurimas Rutkauskas, pelnęs 25 taškus ir surinkęs 21 naudingumo balą. Kitiems komandos žaidėjams rungtynės nusisekė mažiau. Dovydas Drublionis kiek galėjo, tiek kamšė skyles po krepšiu atkovodamas 16 kamuolių, bet to buvo negana.

Po rungtynių pasisakė abiejų komandų atstovai:

Rytis Liutkus ("Musninkai"): "sunku daug pasakyti. Šiandien sužvėrėjęs Rokas tiesiog darė ką norėjo. Ir visumoje metimai gerai krito, kas ir lėmė didelį įmestų taškų skaičių".

Dovydas Drublionis ("Ąžuolai"): "net neisivaizduoju dėl ko susirinko tiek mažai žaidėjų, nes niekas nieko nesakė. Apie pačias rungtynes nėra labai ką daug ir pasakyti - viskas akivaizdžiai matėsi. Kiek buvo jėgų tiek žaidėm, o varžovai tikrai dideli (juokiasi)".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02AezvfSLLtg7m8EuVCRaeB3HCAaWdDcfmW3LHPzSawLLHHgp7foD3FhUxpRFXqSHSl/