"Musninkai" pasiekė užtikrintą revanšą prieš "Aitvarus"

"Musninkai" pasiekė užtikrintą revanšą prieš "Aitvarus" 74

Paskutiniai aikštelėje pasirodė "Aitvarai" ir "Musninkai". Pastarieji į šią dvikovą ėjo vedini tikslo atsirevanšuoti už nesėkmę pirmame rate, o antrieji norėjo dar kartą pamokyti svečius. Tam komandos surinko artipilnes sudėtis. "Aitvarai" stokojo Tado Žiedovainio, o "Musninkai" - eilinį sykį girioje paklydusio Simo Litinsko. Buvo įdomu pažiūrėti ar "Musninkai" padarė išvadas po pirmųjų rungtynių, kai uraganinės "Aitvarų" atakos pribloškė šių rungtynių svečius. Šioje dvikovoje tikėtąsi intriguojančios kovos.

Prasidėjus rungtynėms komandos apsikeitė netaikliais metimais, o Rūtenis Milašas antrosios atakos metu išprovokavo Andriaus Jurkūno pražangą ir pataikė baudos metimą - 0:1. Į mėnesio MVP titulo medžioklę pasileidęs Rytis Liutkus įvertė du taškus po Tautvydo Milašo perdavimo - 0:3. Domas Tamašauskas oponentų baudos aikštelėje atliko šokį su kamuolį ir apsukęs galvas varžovams pelnė pirmuosius savo komandos taškus - 2:3. Mantas Ališauskas sumetė abi baudas - 2:5. R. Liutkus dar kartą išnaudojo savo ūgį - 2:7. M. Ališauskas dar labiau didino "Musninkų" pranašumą - 2:9. Varžovų spurtą kiek pristabdė tritaškį pataikęs Aurimas Sirnickas - 5:9. Tuo pačiu atsakė T. Milašas - 5:12. Be priežiūros paliktas E. Radžiūnas pataikė tritaškį metimą - 8:12. T. Milašas įmetė sudėtingą dvitaškį - 8:14. Jam atsakė G. Burneckas - 10:14. Sausio mėnesio MVP Rokas Dubauskas išprovokavo varžovų pražangą ir sumetė du baudų metimus - 10:16. D. Tamašauskas prasliuogė tarp varžovų - 12:16. G. Burneckas pataikė tritaškį ir svečiai nieko nelaukę paprašė minutės pertraukėlės - 15:16. Po jos R. Dubauskas išprovokavo varžovo pražangą ir tęsė taiklių baudų metimų seriją - 15:18. Gintautui Sakalauskui, kaip aklai vištai grūdas, į rankas nukrito kamuolys po netaiklaus R. Milašo tritaškio metimo. Jam beliko pelnyti du taškus, ką jis ir padarė - 15:20. Paulius Makarauskas atkovojo kamuolį gynyboje ir pirmas atsidūrė puolime - 17:20. Varžovo pražangą išprovokavęs D. Tamašauskas realizavo baudų metimus - 19:20. "Musninkai" neatsargiai išsimetė kamuolį, kurį perėmęs D. Tamašauskas galėjo persverti rezultatą savo komandos naudai, bet metimas su sirena buvo netaiklus.

Antrojo kėlinio pradžioje R. Liutkus atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir padidino komandos persvarą - 19:22. "Aitvarų" aukštaūgiai puolimo metu atsilygino tuo pačiu, o atakos smaigalyje atsidūrė Darius Valantavičius - 21:22. M. Ališauskas užbaigė greitą ataką - 21:24. D. Tamašauskas prasiveržė po krepšiu, bet R. Dubauskas atsakė tritaškiu metimu - 23:27. A. Sirnickas varžovų pranašumą sumažino per pusę - 25:27. M. Ališauskas pataikė vieną baudos metimą - 25:28. "Aitvarai" buvo nubausti nesportine pražanga, bet Tomo Aleinikovo baudų metimai buvo labai neužtikrinti ir skriejo pro šalį. M. Ališauskas iš šios situacijos metimu iš po krepšio išspaudė du taškus - 25:30. D. Valantavičius neleido varžovams pabėgti - 27:30. T. Aleinikovas reabilitavosi greitoje atakoje - 27:32. P. Makarauskas užbaigė greitą ataką po komandos draugo perimto kamuolio - 29:32. R. Dubauskas prisistūmė arčiau krepšio - 29:34. Varžovų vėl paliktas E. Radžiūnas metimu nuo lentos paliko komandai trijų taškų deficitą - 31:34. Iniciatyvos ėmęsis T. Milašas pridėjo 2+1 - 31:37. D. Tamašauskas dalinai prisiminė savo fobiją, kai pataikė vieną baudos metimą iš dviejų - 32:37. T. Milašas darkart pridėjo 2+1 - 32:40. G. Burneckas įskraidino antrąjį savo tritaškį metimą - 35:40. R. Dubauskas kėlinio pabaigoje uždominavo po varžovų lentą, atkovojęs atšokusį kamuolį ir įvertęs du taškus - 35:42.

Trečiąjį kėlinį pradėjo D. Tamašausko reidas - 37:42, tačiau gynyboje jis pažeidė taisykles prieš krepšį atakavusį M. Ališauską, kuris pataikė abu baudų metimus - 37:44. Domas vėl sėkmingai rovė į priekį - 39:44. Taikliais metimais apsikeitė G. Burneckas ir R. Liutkus - 41:46. T. Milašas pataikė vieną baudos metimą, o netrukus pridėjo ir tritaškį - 41:50. D. Valantavičius pasižymėjo taikliu metimu iš po krepšio - 43:50. D. Tamašauskas skirtumą dar labiau sumažino - 45:50. T. Milašas apvogė D. Tamašauską ir įmetė iš po krepšio - 45:52. Pastarasis po šio epizodo liko gulėti ant salės grindų ir kentėjo nemažą skausmą. "Aitvarai" paprašė minutės pertraukėlės. R. Gatelis pelnė du taškus iš po krepšio - 45:54. A. Sirnickas prarado kamuolį puolime ir pažėrė priekaištų teisėjams, už ką buvo nubaustas technine pražanga. Baudos metimą realizavo R. Gatelis - 45:55. R. Milašas pataikė tritaškį, bet kiek nurimęs A. Sirnickas sušvelnino skirtumą - 47:58. Netrukus R. Milašas prasiveržė po krepšiu - 47:60. E. Radžiūnas pataikė metimą su varžovo pražanga ir realizavo baudos metimą - 50:60. A. Sirnickas pataikė baudos metimą, o kėlinį užbaigė R. Milašo tritaškis su sirena - 51:63.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo taiklūs P. Makarausko baudų metimai - 53:63. T. Milašas buvo taiklus iš tolimojo nuotolio - 53:66. A. Sirnickas užbaigė komandos ataką - 55:66. Netrukus jis prasižengė prieš M. Ališauską ir už keiksmažodžius jis buvo nubaustas antrąja technine pražanga ir tuo pačiu diskvalifikuotas iš rungtynių. Šioje vietoje "Aitvarų" komandos ir žiūrovų, bei teisėjų nuomonės išsiskiria. Pirmieji teigia, kad Aurimas keikėsi sau po nosimi, kiti sako, kad keiksmai buvo adresuoti rungtynių arbitrui. Bet kuriuo atveju - keiktis aikštelėje negalima, ypatingai jau turint vieną tokią nuobaudą, po diskusijos su teisėju vis dar esant pakankamai arti jo, kad jis juos girdėtų. Tad pražanga buvo skirta visiškai pelnytai. T. Milašas prametė baudos metimą, o M. Ališauskas vieną pataikė - 55:67. R. Liutkus po T. Milašo perdavimo pelnė du taškus - 55:69. E. Radžiūnas bandė gelbėti komandą pataikydamas tritaškį metimą - 58:69. Tritaškiais apsikeitė T. Milašas ir G. Burneckas - 61:72. M. Ališauskas užbaigė greitą komandos ataką - 61:74. Tą patį dukart padarė R. Milašas ir rungtynių likimas tapo aiškus - 61:78. Jeigu dar kažkas tuo abejojo, T. Milašas tritaškiu metimu nubraukė visus klausimus - 61:81. R. Liutkus pasižymėjo iš po krepšio - 61:83. T. Aleinikovas perėmęs kamuolį pelnė taškus greitoje atakoje - 61:85. Rungtynes užbaigė taiklus P. Makarausko metimas - 63:85.

Rungtynėse vyko nuožmi kova. Nors galutinis rezultatas skelbia įtikinamą "Musninkų" pergalę, jiems tikrai nebuvo taip lengva. "Aitvarai" visada ginasi labai agresyviai ir kovoja iki pabaigos. Šįkart jie pernelyg daug laiko paskyrė diskusijoms su teisėjais, bet priežasčių reikėtų ieškoti savo pačių žaidime. Metimai šįkart nekrito, o po krepšiu labai dažnai buvo "lipama į medį", kur stovėdavo Rytis Liutkus, kuris triskart pavaišino varžovus blokais. "Musninkai" buvo susikoncentravę ir rungtynes visą laiką kontroliavo, o lūžis įvyko, kai traumą patyrė "Aitvarų" lyderis Domas Tamašauskas. "Musninkai" gerokai taikliau atakavo krepšį. Kova dėl atšokusių kamuolių buvo laimėta labai užtikrintai. Svečiai atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų, bet šeimininkai juos privertė suklysti net 25 kartus, perimdami 20 kamuolių. Patys jie suklydo ganėtinai mažai - vos 11 kartų. Tiesa, už agresyvią gynybą teko sumokėti gausesniu komandinių pražangų skaičiumi. "Musninkai" žaidžia mažiau fizinį krepšinį ir ne taip agresyviai gynyboje atakuoja varžovus, tad pražangų prisirinko mažiau.

Naudingiausiai šeimininkų gretose žaidė 13 naudingumo balų surinkęs Paulius Makarauskas. Rezultatyviausias buvo Domas Tamašauskas - 15 taškų.

Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo Rytis Liutkus - 26 naudingumo balai. Rezultatyviausias buvo Tautvydas Milašas - 26 pelnyti taškai.

Po rungtynių pasisakė komandų vadovai.

Egidijus Radžiūnas ("Aitvarai"): "apie šias rungtynes šįkart nekomentuosiu. Pasilieku veto teisę (juokiasi)".

Rytis Liutkus ("Musninkai"): "Atėjom šiandien su vienu tikslu - pasiimti pergalę. Tą ir padarėme".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02yPwRRfhwPfqrn3wknTvrJP1ikK5ubVj9fBDtcA4JvVJdp34vyvhCgAc9qN4jtfZWl/?app=fbl