Nukraujavę "Aitvarai" neprilygo "Promastai"

Nukraujavę "Aitvarai" neprilygo "Promastai" 75

Pirmose rungtynėse susitiko "Aitvarai" ir "Promasta". Pirmieji siekė reabilituotis po praeito savaitgalio, o antrieji norėjo pratęsti savo sėkmingą seriją. "Promastos" komandai tvarkaraštis lėmė, kad paskutiniai susitikimai bus su TOP-5 lygos ekipomis. Iš kitos pusės, tai yra geras jėgų pasitikrinimas prieš atkrintamąsias, kai kiekvieną kartą turi kovoti su artimiausiais varžovais. "Aitvarai" šiose rungtynėse turėjo verstis be kelių svarbių žaidėjų, iš kurių labiausiai trūko Domo Tamašausko ir Aurimo Sirnicko. "Promasta" vertėsi be Pijaus Čiūtos paslaugų. Prieš rungtynes jo broliui Pauliui buvo įteiktas naudingiausio vasario mėnesio lygos žaidėjo apdovanojimas.

Išmestą ginčo kamuolį Darius Valantavičius sėkmingai numušė Pauliui Makarauskui, kuris pelnė taškus iš po krepšio - 2:0. Komandos apsikeitė klaidomis, o po vienos iš jų Gražvydas Balsevičius perėmęs kamuolį išlygino rezultatą - 2:2. Gediminas Burneckas greitoje atakoje šovė tritaškį metimą - 5:2. Netrukus Gediminas vėl metė taikliai iš toli - 8:2. Paulius Čiūta pelnė pirmuosius savo taškus - 8:4. Po kelių atakų jis perdavė kamuolį savo tėčiui, kuris pataikė tritaškį metimą - 8:7. "Aitvarams" varžovų krepšys visiškai užsirišo, o "Promastos" gretose darbo ėmėsi labiausiai patyrę žaidėjai. Mindaugas Staniulis pataikė du baudų metimus - 8:9. Darius Čiūta įmetė iš po krepšio ir prasiveržė po krepšiu - 8:13. Vėliau jis prie varžovų krepšio surado laisvą Paulių Čiūtą, kuriam beliko tik įmesti - 8:15. Kėlinį užbaigė to paties Pauliaus Čiūtos du taškai su varžovo pražanga - 8:18.

Antrojo kėlinio pradžioje svečių komandą tempę labiausiai patyrę žaidėjai. D. Čiūta pataikė du baudų metimus ir perėmė kamuolį, kurį M. Staniulis įmetė į varžovų krepšį - 8:22. G. Balsevičius priekyje atsidūrė greičiausiai - 8:24. M. Staniulis užbaigė dar vieną greitą svečių ataką - 8:26. "Promasta" laiminėjo atkarpą jau 24:0.  Prabėgus minutei Egidijus Radžiūnas taikliu tritaškiu metimu ne tik nutraukė devynias su puse minutės užtrukusią sausą savo komandos atkarpą, bet ir nutraukė minėtą varžovų spurtą - 11:26. Tautvydas Pileckas atkovojo kamuolį puolime ir pratęsė šeimininkų minispurtą - 13:26. Gražvydas Vyšniauskas ir šiose rungtynėse pataikė tritaškį metimą - 13:29. P. Makarauskas ir M. Staniulis sėkmingai atakavo varžovų gynybą prasiveržimais - 15:31. P. Makarauskas gavo teisę mesti tris baudų metimus ir visus juos pataikė - 18:31. Edmundas Sladkevičius varžovui atsakė dviem taikliais baudų metimais - 18:33. Simonas Kirtiklis pratęsė komandų taiklių baudų metimų seriją - 20:33. P. Makarauskas ją nutraukė pataikydamas vieną iš dviejų, bet čia pat atsigriebė atkovojęs kamuolį po varžovų ir įridenęs du taškus - 23:33. P. Čiūta šiek tiek atitolino svečius - 23:35. G. Burneckas šovė trečiąjį taiklų tolimą metimą - 26:35. Karolis Mučinis perėmė kamuolį, kurį perdavė Gražvydui Balsevičiui. Pastarasis pelnė du taškus ir pridėjo taiklų baudos metimą - 26:38. S. Kirtiklis pataikė dvitaškį - 28:38. G. Balsevičius išprovokavęs varžovo pražangą sumetė abu baudų metimus - 28:40. Pačioje kėlinio pabaigoje K. Mučinis perėmė dar vieną kamuolį, bet nieko doro nuveikti nebespėjo.

Trečiojo kėlinio pradžioje Gražvydas Balsevičius apvogė varžovą, o Gediminas Žitlinskas taikliai metė baudų metimus - 28:42. M. Staniulis šovė tritaškį - 28:45. Du išpuolius surengė Tadas Žiedovainis - 32:45. P. Čiūta pelnė dvitaškį su pražangą, kurią pavertė taikliu baudos metimu - 32:48. D. Valantavičius pataikė vieną baudos metimą - 33:48. M. Staniulis dukart pabėgo į greitą puolimą ir dar pridėjo taiklų tritaškį - 33:55. D. Čiūta pridėjo 2+1 - 33:58. P. Čiūta darė tą patį - 33:61. P. Makarauskas sėkmingai užbaigė pakartotinę savo komandos ataką - 35:61. E. Radžiūną ir P. Čiūtą komandų draugai surado po krepšiais - 37:63. P. Makarauskas ir E. Radžiūnas pataikė po vieną baudos metimą - 39:63. T. Žiedovainis pelnė šeštąjį tašką šiame kėlinyje - 41:63. "Promastos" komandai taškus iš po krepšio pelnė P. Čiūta, D. Čiūta ir G. Vyšniauskas - 41:69. T. Žiedovainis toliau tempė komandą - 43:69. Deja, paskutinis jo mestas tritaškis metimas tikslo nepasiekė, tad rezultatas nepakito.

Karolis Mučinis sumedžiojo pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje - 43:71. D. Čiūta atkovojęs kamuolį su juo nubėgo iki pat galo - 43:73. D. Valantavičius pataikė dvitaškį, o E. Eidukaitis tritaškį metimus - 48:73. M. Staniulis, nebūdingai sau, pataikė tik vieną baudos metimą - 48:74. K. Mučinis pasižymėjo dar dviem taškais - 48:76. M. Staniulis toliau bėgo greitai - 48:78. E. Radžiūnas pataikė sudėtingą tritaškį metimą - 51:78. G. Balsevičius pataikė baudos, o po poros atakų ir dviejų taškų vertės metimus - 51:81. D. Valantavičius pelnė paskutinius savo komandos taškus šiose rungtynėse - 53:81. Rungtynių pabaigoje P. Čiūta pridėjo baudos metimą - 53:82.

Nors rungtynes "Aitvarai" pradėjo gana drąsiai ir išsiveržė į priekį, gana greitai jie pajautė Domo Tamašausko ir Aurimo Sirnicko trūkumą. "Promasta" labai greitai smogė taip, kad "Aitvarai" jau nebeatsigavo. Greitai atitrūkę svečiai kontroliavo rungtynes ir išlaikė šeimininkus per pagarbų atstumą nuo savęs. "Aitvarams" trūko žaidėjų, kurie galėtų "drąskyti" varžovų gynybą, o didžioji dalis metimų skriejo pro šalį. Ketvirtame kėlinyje "Promasta" gerokai stabtelėjo, bet nuvargę šeimininkai tuo nebepasinaudojo. Svečiai pranoko šeimininkus mesdami dvitaškius ir baudų metimus. Tritaškius abi komandos metė tragiškai, bet šeimininkai tai darė šiek tiek geriau. "Promasta" atkovojo daugiau kamuolių, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų ir perėmė daugiau kamuolių. "Aitvarai" 21 kartą prarado kamuolį, o "Promasta" tai padarė 10 kartų. Ryškiausias rodiklis, kuriuo svečiai pranoko šeimininkus, buvo blokuoti metimai. Jie tai padarė 11 kartų ir tai yra naujas lygos rekordas. Gražvydas Vyšniauskas vienas blokavo šešis metimus, bet iki lygos rekordo jam pritrūko vieno blokuoto metimo, nes "Šembreikerių" lyderis Domantas Piškinas buvo "nupūtęs" septynis "Musninkų" metimus.

Šių rungtynių naudingiausias šeimininkų komandos žaidėjas Paulius Makarauskas surinko vos 9 naudingumo balus. Jis buvo ir rezultatyviausias su 13 taškų.

"Promastos" komandoje toliau žvėriškai žaidė Paulius Čiūta - 42 naudingumo balai ir 20 pelnytų taškų. Rezultatyviausias buvo Mindaugas Staniulis - 21 pelnytas taškas.

Po rungtynių pakalbinome komandų vadovus.

Egidijus Radžiūnas ("Aitvarai"): "Su mūsų žmonių kiekiu, manau, stengėmės. Be to, du žaidėjai patyrė traumas. Tai truputį išmušė iš vėžių ir sumažino mūsų žaidėjų skaičių".

Mindaugas Staniulis ("Promasta"): "Panašu, kad trūko jų lyderio Domo. Tai tuo rungtynės mums palengvėjo. Liūdina tik tritaškių pataikymas. Visa kita buvo kaip ir neblogai. Gaila tik dėl skaudžių susidūrimų".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02ExZgPMKzqM6GKADp6xGB3fAoQDRyiADw45Em1Xe3m2m7vgFUmBRgKKHExhQjsoU6l/