Pajėgiausią sudėtį surinkę "Savi" lengvai įveikė "Aitvarus"

Pajėgiausią sudėtį surinkę "Savi" lengvai įveikė "Aitvarus" 38

Paskutinis šių metų ŠRMKL turas startavo rungtynėmis "Atžalyno" progimnazijoje, į kurią lygos kovos sugrįžo daugiau nei po mėnesio pertraukos. Jose susitiko "Aitvarai" ir "Savi". Verta paminėti, kad "Aitvarai" yra vienintelė komanda, kuri namų rungtynes žaidžia ne Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijoje. Šeimininkai tikėjosi sugrįžti į pergalių kelią, po patirto pralaimėjimo "Promastos" komandai. Jų varžovai labai rimtai pažiūrėjo į šias rungtynes ir surinko bene pajėgiausią savo sudėtį. "Savų" gretose buvo galima vėl išvysti Gediminą Mateiką ir pirmą kartą šiame sezone pasirodžiusius Šarūną Bartulį bei Julių Jasiukevičių.

Panašu, kad tai buvo visiškai netikėta šeimininkams, kurie galbūt tikėjose panašių varžovų pajėgų, kurios kovojo su "Ąžuolais". Ginčo kamuolį laimėjęs Robertas Savickas sėkmingai pamušė žaidimo įrankį į priekį Juliui Jasiukevičiui, kuris pelnė du lengvus taškus iš po krepšio. "Aitvarų" atakos metu, tas pats R. Savickas prasižengė prieš krepšį atakavusį Tadą Žiedovainį. Tadas pataikė vieną baudos metimą. Kitoje atakoje, Robertas suklydo perduodamas kamuolį, bet varžovai tuo nepasinaudojo. Šeimininkams rungtynių pradžioje kiek drebėjo rankos: metimai skriejo pro šalį, neretai jų atakas nutraukdavo klaidos. Tuo tarpu, jų varžovai lėtai, bet užtikrintai auginosi savo persvarą, kai taškus pelnydavo vis kitas žaidėjas. Sužaidus pusę kėlinio svečiai pirmavo 11:1. Šeimininkų taškų badą nutraukė Eimantas Amulis, kuris pataikė tritaškį metimą. Po jo metimo komandos beveik dvi minutes nepelnė nei taško. R. Savickas pelnė taškus po prasiveržimo, o G. Mateika įsmeigė tritaškį. "Aitvarai" ir toliau buvo tušti. Norėdami nutraukti šią agoniją, jie paprašė minutės pertraukėlės ir atliko krūvą keitimų. Tautvydas Pileckas įkratė du taškus į šeiminkų taupyklę, bet Dainius Tamošiūnas pylė taiklų tritaškį, o Robertas Savickas pelnė dar du taškus. Po pirmojo kėlinio, aplink "Atžalyno" progimnaziją skambėjo visi įmanomi pavojaus varpai šeimininkams, kurie atsilikinėjo 6:21. Abi komandos ganėtinai jaudinosi, nes per kėlinį kartu suklydo beveik 10 kartų.

Antrojo kėlinio pradžioje ir toliau užtikrintesni atrodė svečiai, kurie sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, po Gedimino Mateikos perimto kamuolio ir taiklaus metimo iš po krepšio, įgijo jau dvidešimties taškų persvarą 28:8. Šeimininkus pabandė žadinti jų vadovas Egidijus Radžiūnas, kuris pataikė taiklų tritaškį, bet kitų komandos draugų mėginimai ir vėl buvo nesėkmingi arba atakas nutraukdavo klaidos. Svečiai išnaudodavo savo stiprybes. Geroje padėtyje kamuolį gavęs Šarūnas Bartulis pelnė du taškus su varžovo pražanga. Po Artūro Kadelsko perdavimo ore kamuolį pagavęs Julius Jasiukevičius sėkmingai atakavo krepšį ir padidino savo komandos persvarą jau iki 22 taškų: 35:13. Šeimininkų gretose sėkmingai iniciatyvos ėmėsi Domas Tamašauskas, kuris pataikė tritaškį ir sėkmingai prasiveržė po krepšiu. Svečiai dažnai provokavo pražangas ir keliaudavo prie baudų metimo linijos, kur nei karto neklydo - pataikydami 6 iš 6. Andrius Jurkūnas pataikė taiklų tritaškį metimą, o jį užkliudęs Julius Jasiukevičius, suteikė Andriui šansą pelnyti dar tašką, kuriuo jis pasinaudojo. Į Simono Kirtiklio taiklų vieną metimą, "Savi" atsakė dviem ir į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudami labai solidžiai: 45:24. "Aitvarai" atgaivino savo puolimą, bet varžovų stabdyti nesisekė ir toliau.

Trečiąjį kėlinį aktyviau pradėjo šeimininkai. Simonas Kirtiklis pelnė 2+1, o reaktyvinis Domas Tamašauskas aštriais reidais triskart iš eilės sėkmingai užbaigė atakas iš po krepšio. Svečiams vienintelį taškelį baudos metimu buvo pelnęs G. Mateika. Sužaidus tris minutes, po 1:9 pralaimėtos kėlinio pradžios, "Savi" labai laiku paprašė minutės pertraukėlės. Po jos G. Mateika dviem sėkmingom atakom leido savo komandai lengviau atsikvėpti. Čia pat, Gediminas Burneckas buvo taiklus iš 3 taškų zonos ir tą kvėpavimą vėl pasunkino. Tačiau Gediminas prie savo krepšio nesulaikė Šarūno Bartulio, kuris jam atsakėo 2+1. Greitai į puolimą nuskuodęs Domas Tamašauskas pelnė du taškus, bet Šarūnas ir toliau terorizavo G. Burnecką, kuris dar kartą pažeidė taisykles prieš metantį varžovą. Š. Bartulis jokio gailesčio nerodė ir toliau sėkmingai realizavo baudų metimus. Komandos apsikeitė pora sėkmingų išpuolių, tad skirtumas laikėsi panašus. Pusantros minutės komandos nesėkmingai bandė pataikyti į krepšį, kol prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei J. Jasiukevičius pagaliau pataikė į krepšį. Minutę laiko aikštelėje vyko lengvas chaosas, kai klysdavo ir nepataikydavo abi komandos. Po D. Tamašausko pražangos Š. Bartulis ir toliau neklydęs prie baudų metimo linijos grąžino savo komandai turėtą persvarą, o paskutinėm kėlinio sekundėm kamuolį perėmęs G. Mateika dar šiek tiek ją padidino: 65:42. Taigi, "Savi" atlaikė porą varžovų spurtų ir toliau užtikrintai kontroliavo rungtynes.

Ketvirtame kėlinyje, visada kovingai žaidžiantys "Aitvarai" kilo kovoti, jeigu ne dėl pergalės, tai bent jau dėl savo garbės, o svečiai pastebimai atsipalaidavo. Šeimininkams pelnius 6 taškus, o svečiams vos vieną, nesužaidus nė dviejų minučių, "Savi" paprašė minutės pertraukėlės. Tautvydas Pileckas po jos savo komandai pelnė dar du taškus, taip pratęsdamas spurtą ir sumažindamas atsilikimą iki 16 taškų. Šeimininkams kažkur labai toli toli (už tų pačių 16 taškų ribos) sužibo šviesa tunelio gale. "Savi" arba klydo, arba mesdavo pro šalį, bet "Aitvarai" to neišnaudojo savo naudai, nes ir pačių metimai beveik pusantros minutės skriejo pro šalį. Sužaidus keturias minutes patyręs Valdas Pečiukaitis pelnė du taškus, o Andrius Jurkūnas pataikė tritaškį. Andrius ir kitose atakose bandė laimę, bet nesėkmingai. Tiesa, pavyko atsikovoti kamuolius po savo paties metimų, tačiau komandai tai didesnės naudos neatnešė. Kaip reikia pataikyti į krepšį, pademonstravo E. Radžiūnas, bet jam skolingas neliko ir Laimonas Judeikis. V. Pečiukaitis dar suteikė progą E. Radžiūnui labiau sumažinti skirtumą, kai prasižengė prieš jį, metantį iš trijų taškų zonos, bet Egis pataikė tik vieną baudos metimą. Aikštelėje tris minutes vyko bekompromisinė kova, kai nei vieni, nei kiti nenorėjo nusileisti, bet visi metimai skriejo pro šalį arba iki jų buvo net nenueita, nes žaidėjai suklysdavo. Taikliais baudų metimais apsikeitė Gediminas Mateika (pataikė vieną) ir Andrius Jūrkūnas (pataikė dvi). Gediminas eilinį sykį apvogė savo varžovą ir pridėjo dar du taškus, kurie uždarė rungtynes. Nors "Aitvarai" laimėjo paskutinį kėlinį 16:8, bet to buvo negana. "Savi" iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 73:58.

"Aitvarus" šiose rungtynėse pražudė tragiškas taiklumas. Metimų iš žaidimo procentas nesiekė nė 30. Jų varžovai tvarkingai susirinko atšokusius kamuolius, kuriuos laimėjo labai užtikrintai. Taip pat, matydami savo pranašumus, atakavo iš artimesnės distancijos, itin retai mesdami tritaškius metimus. "Savi" blokavo ne 8 (!) "Aitvarų" metimus ir žaidė gerokai agresyviau. Vien Laimonas Judeikis ir Šarūnas Bartulis kartu išprovokavo net 15 varžovų pražangų. Reziumuojant, galima konstatuoti, kad "Savi" eilinį sykį išnaudojo savo patirtį ir šįkart tam turėjo geresnius instrumentus.

Naudingiausiai (21 naud. balas) ir rezultatyviausiai (21 tšk.) šeimininkų gretose žaidė Domas Tamašauskas.

Svečių gretose tradiciškai labiausiai pasižymėjo Gediminas Mateika - 29 naudingumo balai ir 22 taškai. Gediminas net 8 kartus apvogė savo varžovus.

"Aitvarų" vadovas Egidijus Radžiūnas po rungtynių sakė: "šiuo metu mums visiems yra "nusimušęs" taikiklis. Jeigu rimtai - mes džiaugiamės, kad būtent prieš mus komandos surenka savo geriausias sudėtis. Reiškia, mes nusipelnėm varžovų dėmesio ir tai yra gerai (juokiasi). Švenčių proga kitiems dalyviams palinkėsiu: ir toliau mėgautis tokiu įdomiu žaidimu, mažiau traumų ir ligų bei gražių švenčių".

"Savų" atstovas Vidmantas Mateika irgi pasisakė: "džiaugiamės, kad susirinko mūsų komandos jaunesni žaidėjai. Varžovas buvo stiprus, tad visi žaidėjai rimtai pažiūrėjo į rungtynes. Buvo nelengva kovoti su greitai bėgančia komanda. Tačiau pergalei pamatus padėjome pirmame kėlinyje ir stengėmės varžovą išlaikyti su tam tikru atstumu. Labai smagu metus užbaigti su pergale, bet svarbiausia yra gerai praleistas laikas su krepšinio kamuoliu. Visiems norime palinkėti ramių ir gražių ateinančių švenčių".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL": https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid0W4PVJvWoWowHevPmhBLo4a9h14QasM1WzvtgfxQCEXcLKa2vNoTTEuhwuRrwK1Nul/