Pajėgiausius žaidėjus surinkę "Savi" nepaliko vilčių "Extrai"

Pajėgiausius žaidėjus surinkę "Savi" nepaliko vilčių "Extrai" 97

Pirmajame ketvirtfinalyje susitiko "Savi" ir "Extra". Pastarasis šių komandų tarpusavio mūšis buvo labai karštas, todėl pagrįstai buvo tikimasi atkaklios kovos. Dėl nesužaisto minimalaus rungtynių kiekio, šeimininkai atkrintamosiose rungtynėse negali verstis net aštuonių žaidėjų pagalba ("Extroje" toks žaidėjas yra vienintelis Rimvydas Bagočiūnas), bet 12 žaidėjų dar liko. Rungtynėse pasirodė visi pagrindiniai lyderiai. Tarp jų ir mėnesį laiko nematytas Šarūnas Bartulis. Svečiai stokojo Fausto Bulono.

Rungtynes komandos pradėjo kiek susikausčiusios. Išvydome kelias klaidas ir netaiklius metimus. "Extra" rengė organizuotas atakas, bandydami išvesti metikus į geras pozicijas, bet "Savi" juos spėdavo "pagauti". Džiugas Janovskis dviem metimais išvedė į priekį svečius - 0:4. Julius Jasiukevičius atsakė savuoju metimu, bet Džiugas kitoje atakoje vėl buvo taiklus - 2:6. "Extra" vienos atakos metu nuėmė du kamuolius ir kartojo metimus, bet jie buvo nesėkmingi. Pirmąsias minutes pasyviai žaidęs Šarūnas Bartulis ėmėsi darbo. Jis išprovokavo Mato Jagmino pražangą ir sumetė du baudų metimus - 4:6. Ridas Miliukas pataikė tritaškį - 4:9. Kernius Raišys greitoje atakoje pelnė taškus ir "Savi" paprašė minutės pertraukėlės - 4:11. Po jos Robertas Savickas pataikė tritaškį, o Džiugas Janovskis atsakė taikliu dvitaškiu - 7:13. M. Jagminas užsidirbo antrąją pražangą, bet Laimono Judeikio baudų metimai buvo netaiklūs, tačiau kamuolį atkovojęs Gediminas Mateika perdavė jį J. Jasiukevičiui ir pastarasis taikliai metė iš trijų taškų zonos - 10:13. Netrukus tas pats J. Jasiukevičius pelnė du taškus ir pataikė baudos metimą, taip išlygindamas rezultatą - 13:13. D. Janovskis ir Š. Bartulis apsikeitė taikliais metimais - 15:15. K. Raišys, apeliuodamas į netaisyklingą kamuolio varymą, užsidirbo techninę pražangą. Š. Bartulis baudos metimą prametė. Julius Jasiukevičius tęsė sėkmingą savo žaidimą pataikydamas trijų taškų vertės metimą ir tuo pačiu, pirmą kartą išvesdamas savo komandą į priekį - 18:15. L. Judeikis padidino skirtumą - 20:15. G. Mateika pelnė pirmuosius savo taškus - 22:15. Š. Bartulis pataikė vieną baudos metimą - 23:15. D. Janovskis kėlinio pabaigoje pelnė du taškus, bet tuo pačiu atsakė ir L. Judeikis - 25:17.

Antrojo kėlinio pradžioje iš dviejų taškų zonos taikliai atakavo D. Janovskis ir Š. Bartulis - 27:19. Pirmuosius taškus pelnė Artūras Kadelskas - 29:19. Š. Bartulis, mesdamas iš trijų taškų zonos, buvo kliudytas varžovo, todėl gavo teisę mesti tris baudų metimus. Svečiai prašė minutės pertraukėlės. Po jos Šaras pataikė du baudų metimus - 31:19. Svečių atakos buvo bevaisės, o Š. Bartulis dar kartą prigavo varžovus mesdamas iš trijų taškų zonos. Šįkart jo auka tapo M. Jagminas, kuriam tai buvo jau trečioji asmeninė pražanga. Š. Bartulis vėl pataikė du iš trijų - 33:19. Įpusėjus kėliniui, K. Raišys pagaliau pelnė taškus svečiams, bet Š. Bartulis provokuodamas pražangas ir toliau varė svečius į neviltį - 35:21. L. Judeikis pridėjo 2+1 - 38:21. D. Janovskis pataikė savo firminį "floater'į" - 38:23. Vidmantas Mateika padidino skirtumą - 40:23. K. Raišys pataikė tritaškį - 40:26. Š. Bartulis atsakė dviem taikliais baudų metimais - 42:26. Valdas Pečiukaitis dar labiau padidino skirtumą - 44:26. Gediminas Mateika, prasiveržęs po krepšiu, suteikė šeimininkams dvidešimties taškų persvarą - 46:26. Š. Bartulis pridėjo baudos metimą - 47:26. D. Janovskis atsakė taikliu metimu po prasiveržimo - 47:28. Kėlinio pabaigoje Š. Bartulis dar vienu baudos metimu atstatė apvalų pranašumą - 48:28.

Trečiąjį kėlinį R. Savickas pradėjo taikliu tritaškiu - 51:28. Tuo pačiu atsakė D. Janovskis - 51:31. Dvi minutes komandos negalėjo pelnyti taškų. Pirmasis tylą nutraukė Š. Bartulis - 53:31. D. Janovskis pataikė savo firminį metimą, bet G. Mateika prasiveržęs irgi pelnė taškus - 55:33. Š. Bartulis baudos metimu nutraukė dvigubų skaičių magiją - 56:33. D. Janovskis dvitaškiu metimu mažino skirtumą - 56:35. Š. Bartulis atsakė savuoju metimu - 58:35. D. Janovskis pelnė du taškus ir pridėjo tašką baudos metimu, bet tritaškį pataikė R. Savickas - 61:38. Robertas po kelių atakų pataikė ir dvitaškį - 63:38. K. Raišys užbaigė greitą ataką - 63:40. Kėlinį užbaigė taiklus D. Janovskio metimas - 63:42.

Gediminas Mateika ketvirtojo kėlinio pradžioje prasiveržė po krepšiu ir pelnė du taškus - 65:42. Taikliais baudų metimais atsakė Matas Jagminas - 65:44. Sekančios "Savų" atakos metu Š. Bartulis nuėmė tris kamuolius puolime, tačiau šeimininkai vis tiek liko nieko nepešę. L. Judeikis pataikė metimą iš po krepšio - 67:44. Taiklų tritaškį metimą pataikė Arnas Bulonas - 67:47. K. Raišys pridėjo du taiklius baudų metimus - 67:49. L. Judeikį komandos draugai ir vėl rado po krepšiu - 69:49. Dvitaškius metimus paeiliui pataikė Š. Bartulis, L. Judeikis, G. Mateika ir J. Jasiukevičius - 77:49. D. Janovskis pataikė dvitaškį nuo lentos - 77:51. L. Judeikis pelnė dar du taškus - 79:51. Tritaškį pataikė Eimantas Baikauskas - 79:54. J. Jasiukevičius neliko skolingas ir taip pat dūrė tritaškį metimą - 82:54. G. Mateika suteikė savo komandai trisdešimties taškų pranašumą - 84:54. Dvitaškiais metimais apsikeitė J. Jasiukevičius ir M. Jagminas - 86:56. R. Savickas pataikė dvitaškį - 88:56. M. Jagminas baudos metimu pelnė paskutinį rungtynių tašką - 88:57.

Rungtynes svečiai pradėjo drąsiai ir lengvai rasdavo kelius prie varžovų krepšio. Šeimininkai žaidė gana pasyviai, todėl kurį laiką buvo priversti atsilikinėti. Kai aštriau pradėjo žaisti Š. Bartulis, "Savi" "užsikūrė" ir pradėjo lėkti į priekį. Tokiu būdu rungtynių likimas buvo nulemtas dar iki pertraukos. Trečiąjį kėlinį komandos sužaidė apylygiai, o ketvirtajame dar vieną spurtą surengę šeimininkai iškovojo lengviausią sezono pergalę prieš jauniausią lygos komandą. "Savi" pranoko svečius pataikymu iš žaidimo. Taip pat užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, atliko beveik tris kartus daugiau rezultatyvių perdavimų ir išprovokavo beveik dvigubai daugiau pražangų. "Extra" varžovus pranoko baudų metimo procentu, bet mestas metimų kiekis skyrėsi drastiškai. Įprastai labai užtikrintai baudų metimus realizuojantis Šarūnas Bartulis šįkart jas metė vos 61 procento taiklumu.

Naudingiausi šeimininkų gretose buvo Gediminas Mateika ir Šarūnas Bartulis - 34 naudingumo balai. Net 12 varžovų pražangų išprovokavęs ir 14 baudų metimų pataikęs Š. Bartulis pagerino lygos rekordus pagal šiuos rodiklius. Šaras buvo rezultatyviausias su 24 pelnytais taškais.

Svečius į priekį traukė 32 taškus pelnęs ir 24 naudingumo balus surinkęs Džiugas Janovskis.

Komandų atstovai pakomentavo rungtynes.

Vidmantas Mateika ("Savi"): "Atėjome į rungtynes rimtai nusiteikę ir 40 minučių žaidėme be atsipalaidavimo, ir mums pavyko laimėti. Bandysim visa tai pakartoti".

Džiugas Janovskis ("Extra"): "Žaidėme prastai ir pralaimėjom. Laukiam atsakomųjų rungtynių".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02Sc3PXU3x2ijFtRXNqWTG7dTbqRb9P9TREKcxcs3r2HMbRknUeYD6czw1kzvF59Kql/