Rungtynių pradžioje pabėgę “Aitvarai” nuskrido į pergalę

Rungtynių pradžioje pabėgę “Aitvarai” nuskrido į pergalę 55

Antrose rungtynėse susitiko "Savi" ir "Aitvarai". Į šias rungtynes abi komandos atėjo skirtingomis nuotaikomis. "Savi" iki šių rungtynių žaidė labai galingai ir turėjo besitęsiančią keturių iš eilės pergalių, o jų varžovai tokios pačios trukmės palaimėjimų, seriją. Verta pažymėti, kad pastarosiose rungtynėse svečiams labai nedaug trūko iki pergalės, tad buvo galima daryti prielaidą, jog jų žaidimas vėl praėjo gerėti. "Savų" gretose nepasirodė Šarūnas Bartulis ir Robertas Savickas, kuris iki tol buvo nepraleidęs nei vieno susitikimo. "Aitvarai" surinko visus pagrindinius žaidėjus. Taigi, svečių šansai iškovoti pergalę stipriai išaugo.

Pirmasis kėlinys žiūrovus galėjo mintimis nukelti į "Aitvarų" susitikimą su "Musninkais". "Savi" į aikšelę išėjo kažkiek apsnūdę, o "Aitvarai" nuo pat pradžių skuodė į priekį. Nors pirmąjį tašką taikliu baudos metimu pelnė Gediminas Mateika, Aurimas Sirnickas dviem tritaškiais metimais išvedė savo komandą į priekį - 1:6. Laimonas Judeikis išnaudojo savo pranašumus po varžovų krepšiu - 3:6. Paulius Makarauskas atkovojęs kamuolį puolime pelnė du lengvus taškus, kuriuos nubraukė Gediminas Mateika - 5:8. Prie baudų metimo linijos stojęs Domas Tamašauskas pataikė pirmąją baudą, o antrąją prametė, tačiau vietoje buvo P. Makarauskas - 5:11. D. Tamašauskas netrukus atliko porą sėkmingų reidų - 5:15. G. Mateika surinko 4 taškus savo komandai - 9:15. D. Tamašauskas užčiuopęs silpnąją varžovų vietą vėl prasliuogė tarp visų varžovų - 9:17. Egidijus Radžiūnas pridėjo tritaškį metimą - 9:20. L. Judeikio ranka prie baudos metimų linijos kartą sudrebėjo - 10:20. Tautvydas Pileckas pakėlęs varžovą į orą, prasiveržė po krepšiu ir pelnė du taškus - 10:22. Kėlinį uždarė dar du D. Tamašausko prasiveržimai - 10:26.

Antrojo kėlinio pradžioje D. Tamašauskas ir toliau terorizavo šeimininkų gynybą - 10:30. Svečių persvarą kiek sumažino A. Kmito ir G. Mateikos metimai - 14:30. A. Sirnickas ir J. Jasiukevičius apsikeitė tritaškiais metimais - 17:33. D. Valantavičius pridėjo du taškus - 17:35. L. Judeikis įvertė du taškus iš po krepšio, tačiau D. Valantavičius vėl užsibaigė sėkmingai - 19:37. Du taškus svečiams pelnė E. Radžiūnas - 19:39. Žaidimui nesiklijuojant, didėjant barniams tarpusavyje ir su teisėjais, "Savi" ieškojo išsigelbėjimo imdami minutės pertraukėlę. Po minutės pertraukėlės įvyko krūva keitimų abejose komandose. Vidmantas Mateika pelnė savo komandai 5 taškus, o tritaškius mėgstantis mesti Gediminas Burneckas pataikė vieną jų - 24:42. V. Mateika išprovokavo Gedimino pražangą, tačiau realizavo vieną iš dviejų baudos metimų - 25:42. Du antrojo šanso taškus pelnė Darius Buteikis - 27:42. "Savi" tyčia ar netyčia surizikavo, palikdami D. Tamašauską laisvą prie tritaškio linijos, kur Domas juos už tai nubaudė - 27:45. Kėlinį užbaigė J. Jasiukevičiaus taiklus dvitaškis metimas - 29:45.

Ilgosios pertraukos metu kiek nurimę šeimininkai apsitarė tarpusavyje taisytinus dalykus ir trečiąjį kėlinį pradėjo su gerokai kitokiu nusiteikimu, tačiau svečiai nepasimetė. Kėlinio pradžioje "Aitvarai" dar išlaikė saugų atstumą. Pirmosios atakos metu Dainius Tamošiūnas suklydo varydamasis kamuolį ir jį apvogęs D. Tamašauskas pelnė du taškus - 29:47. A. Kmitas nuėmė kamuolį puolime ir pelnė taškus - 31:47. D. Valantavičius pagavęs A. Sirnicko perduotą kamuolį, neklydo - 31:49. G. Mateika metimo metu išprovokavo E. Radžiūno pražangą ir realizavo abu baudos metimus, tačiau E. Radžiūnas atsilygino pataikydamas dvitaškį - 33:51. Tris sėkmingus epizodus puolime sukūrė L. Judeikis. Jis kartą asistavo A. Kmitui ir dukart pats užbaigė komandos atakas - 39:51. Į tai taikliu metimu sureagavo E. Radžiūnas - 39:53. "Savus" dar labiau patempė į priekį G. Mateika, kuris įskraidino tritaškį - 42:53. D. Valantavičius rado laimę po varžovų krepšiu - 42:55. V. Pečiukaitis šaltu veidu sumetė abu baudų metimus - 44:55. D. Tamašauskas vėl nurūko po varžovų krepšiu - 44:57. L. Judeikis ir J. Jasiukevičius pataikė po vieną baudos metimą iš dviejų bandymų - 46:57. Po susidūrimo su L. Judeikiu, D. Valantavičius turėjo palikti aikštelę, kadangi stipriai susitrenkė nosį. Jį pakeitęs T. Pileckas sėkmingai grūmėsi po varžovų krepšiu ir kartojo metimą - 46:59. J. Jasiukevičius privertė prasižengti D. Tamašauską ir šįkart neklydo - 48:59. G. Mateika apvogė D. Tamašauską ir pelnė du taškus - 50:59. L. Judeikis pralaužė svečių gynybą - 52:59. V. Mateika patakė dvitaškį ir "Savi" grėsmingai priartėjo - 54:59. Tačiau ilgas vijimasis turi savo kainą, tad išvargusius šeimininkus savo metimais po T. Žiedovainio perdavimų baudė P. Makarauskas ir D. Valantavičius - 54:63. Kėlinį užbaigė taiklūs G. Mateikos baudų metimai - 56:63.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai. G. Burneckas pataikė baudos metimą ir tritaškį, o A. Sirnickas taikliai metė iš dviejų taškų zonos - 56:69. D. Tamošiūnas baudos metimu ir tritaškiu skirtumą mažino iki vienženklio - 60:69. Juodadarbis D. Valantavičius atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir padidino komandos persvarą - 60:71. G. Mateika pataikė vieną iš dviejų baudos metimų - 61:71. "Savi" netaikliai metė į krepšį arba klydo, o puikias rungtynes žaidęs D. Tamašauskas didino komandos persvarą - 61:75. "Savus" bandė gelbėti L. Judeikis, pataikęs iš po krepšio ir tolimą tritaškį įmetęs G. Mateika, tačiau D. Tamašauskas trimis sėkmingais reidais uždarė rungtynes - 66:81. Paskutinis taiklus L. Judeikio tritaškis leido "Saviems" iš šių rungtynių bent jau pasiimti tarpusavio pranašumą - 69:81.

Akivaizdžiai matėsi, kad "Savi" į šias rungtynes atėjo turėdami sunkumų. Komandai nemažai iššūkių sukėlė žaidėjų traumos ar ligos. "Aitvarai" rungtynes pradėjo itin galingai ir šeimininkams nesugaudant D. Tamašausko krovėsi sau persvarą. Susiėmę "Savi" sugebėjo grįžti į rungtynes, bet jėgų resursai buvo riboti. Svečiai šiek tiek geriau atakavo iš dviejų ir trijų taškų zonos, nežymiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų ir prarado mažiau kamuolių. "Aitvarai" gynėsi labai agresyviai ir jiems buvo užfiksuota daugiau nei dvigubai asmeninių pražangų.

Naudingiausias ir rezultatyviausias šeimininkų gretose buvo Gediminas Mateika, surinkęs 20 naudingumo balų ir 22 taškus, tačiau tai buvo rungtynės, kurias Gediminas norės kuo greičiau pamiršti, kadangi jis suklydo net 8 kartus ir neblizgėjo pataikymu iš žaidimo.

Šiose rungtynėse dominavo svečių įžaidėjas Domas Tamašauskas, kuris buvo geriausias visose svarbiausiose statistikos kategorijose. Domas  surinko 30 naudingumo balų, pelnė 32 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Vidmantas Mateika ("Savi"): "Svarbiausia yra nusiteikimas ir emociškai išlaikyti šaltą protą, bet šiandien, po pradžios taškų smūgio negalėjome atsigauti, ir pasidavėme masinei psichozei. Reikia padirbėti su emocijomis ir viskas bus gerai. Na, o apie sudėtį, tai visada visų stipriausių nesurinksi. Reikia eiti i aikštę ir kovoti".

Egidijus Radžiūnas ("Aitvarai"): "Smagu vėl, po ilgo laiko, pagauti pergalę".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02uDNFgc8fad3oah5AfRisnLP7ebUNbni3n4xcw8bSkdUexbB24eM13URkpMihJPP7l/