Šaltakraujiškiau rungtynių pabaigą sužaidusi "Promasta" iškovojo dramatišką pergalę 57

Paskutinėse praeito šeštadienio rungtynėse susitiko pirmojo ketverto komandos - "Promasta" ir "Šembreikeriai". Abi ekipos tikėjosi atsitiesti po pastarųjų nesėkmingų ir itin blankių rungtynių. "Promastos" gretose debiutavo Gražvydas Vyšniauskas, tačiau trūko kelių žaidėjų iš kurių daugiausiai įtakos žaidimui darydavo Paulius Čiūta, Simonas Šidlauskas ir Gražvydas Balsevičius. "Šembreikeriai" pilnai užpildė rungtynių paraišką, kurioje nebuvo traumuoto Tomo Kanopkos. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip per savaitę abi komandos atsigavo po pralaimėjimų.

Pirmoji "Šembreikerių" ataka baigėsi prarastu kamuoliu, o Darius Čiūta pralaužė varžovų gynybą - 2:0. Rokas Vansevičius pataikė tritaškį metimą ir išvedė savo komandą į priekį - 2:3. Žygimantas Čižius po perimto kamuolio padidino pranašumą - 2:5. Individualus Mindaugo Staniulio reidas buvo sėkmingas - 4:5. Ž. Čižius išprovokavo K. Mučinio pražangą, bet taiklus buvo tik kartą - 4:6. M. Staniulis vėl demonstravo lyderio savybes - 6:6. Karolis Mučinis sugavo D. Čiūtos siųstą kamuolį ir pelnė du taškus - 8:6. Lukas Endrikaitis ilgai negalvojęs metė iš trijų taškų zonos bei pataikė - 8:9. Į aikštelę žengęs M. Dulaitis netruko pasižymėti - 8:11. D. Čiūta ėmėsi iniciatyvos puolime - 10:11. L. Endrikaitis dūrė antrąjį tritaškį - 10:14. Komandos vadovą M. Staniulį pakeitęs D. Kisielius tiksliai metė iš toli - 13:14. Tuo pačiu dukart atsakė Marius Strakauskas - 13:20. Kėlinys baigėsi taikliu D. Čiūtos baudos metimu - 14:20.

Antrasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo "Promastos" komandai. D. Kisielius pataikė savo antrąjį tritaškį, o D. Čiūta perėmės kamuolį iš Ž. Čižiaus, perdavė jį P. Čiūtai, kuris pelnė du taškus - 19:20. M. Staniulis išvedė savo komandą į priekį - 21:20. Baudos metimą pataikęs Ž. Čižius išlygino rezultatą - 21:21. D. Čiūta pakartotiniu savo bandymu pelnė du taškus - 23:21. Čia prie tritaškio linijos pribėgo M. Dulaitis ir taikliai švystelėjo tritaškį metimą - 23:24. D. Piškinas vienas sprendė reikalus puolime - 23:26. "Promasta" paprašė minutės pertraukėlės, po kurios P. Čiūta paliko varžovams vieno taško pranašumą - 25:26. D. Piškinas ramiai sumetė du baudų metimus, o M. Staniulis taikliai pylė iš trijų taškų zonos - 28:28. Iniciatyvos ir toliau ėmėsi D. Piškinas, vėl pataikęs du baudos metimus pridėjęs taiklų tritaškį - 28:33. J. Snitka pelnė du taškus ir prisėdo pailsėti - 30:33. Kėlinio pabaigoje taikliais metimais apsikeitė E. Čepkauskas ir D. Čiūta - 32:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje M. Staniulis pelnė du taškus ir komandas skyrė vienas taškas - 34:35. M. Strakauskas trečiuoju tritaškiu atitolino komandą per dvi atakas - 34:38. D. Čiūta žaisdamas 1 prieš 1 įveikė varžovą - 36:38. Ž. Čižius ir D. Čiūta pusiau išnaudojo progas prie baudų metimo linijos - 37:39, o M. Staniulis rezultatą išlygino - 39:39. M. Dulaitis netaikliai atakavo iš toli, kamuolį atkovojęs D. Piškinas išvedė komandą į priekį - 39:41. M. Dulaitis išprovokavo G. Vyšniausko pražangą puolime. Pats varžovų pusėje pelnė du taškus, o vėliau pridėjo ir tritaškį - 39:46. M. Staniulis ir D. Čiūta individualiais reidais mažino skirtumą - 43:46. Gerą minutę komandos nepelnė nei taško, kol D. Piškinas nerealizavo baudos metimo - 43:47. D. Čiūta tritaškiu metimu neleido varžovams bėgti tolyn - 46:47. Ž. Čižius gerai prisitaikė ir sumetė abu baudų metimus - 46:49. Po tritaškį pridėję D. Piškinas ir Ž. Čižius pasiuntė varžovus į nokdauną - 46:55. "Promasta" paprašė minutės pertraukėlės. Po jos Ž. Čižius dukart įmetė iš po krepšio, tačiau savoje aikšelės pusėje nesulaikė D. Čiūtos - 48:59. P. Čiūta kėlinio pabaigoje pataikė vieną baudos metimą - 49:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje "Šembreikeriai" suklydo keturis kartus, o D. Čiūta ir J. Snitka pelnė po keturis taškus ir leido savo komandai prisivyti varžovus - 57:59. Šįkart "Šembreikeriai" prašė minutės pertraukėlės, tačiau jų puolimas ir toliau buvo įstrigęs. D. Čiūta pelnė 5 taškus iš eilės ir "Promastos" spurtas buvo jau 13:0 - 62:59. Svečių taškų sausrą sužaidus keturias minutes nutraukė D. Piškino taiklus baudos metimas ir ketvirtasis M. Strakausko tritaškis metimas, vėl išvedęs komandą į priekį - 62:63. M. Staniulis perėmė D. Piškino siųstą kamuolį ir persverė rezultatą - 64:63. D. Piškinas taikliai šovė iš toli - 64:66. M. Staniulis neklydo prie baudų metimo linijos - 66:66. Ž. Čižius tęsė svečių tritaškių fiestą - 66:69. Komandoms apsikeitus netaikliais metimais, žaidimą vėl stabdė svečiai, prašydami minutės pertraukėlės. Prasidėjus priešpaskutinei minutei, du taškus individualiu reidu pelnė D. Čiūta - 68:69. Ž. Čižius mėgindamas prasiveržti pro P. Čiūtą atliko neleistiną judesį alkūne ir buvo nubaustas pražanga puolime. Svečiai išgyveno gynyboje po dviejų netaiklių šeimininkų tritaškių bandymų, tačiau D. Piškinas prarado kamuolį puolime, kurį perėmęs P. Čiūta žaibiškai nuskriejo varžovų krepšio link ir pelnė du taškus su varžovo pražanga. Norėdami pasitarti, šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės. P. Čiūta prametė baudos metimą, tačiau kamuolį atkovojo jo tėtis Darius ir perdavė žaidimo įrankį M. Staniuliui, kurį svečiai pasiuntė prie baudų metimo linijos. Mindaugas neklydo - 72:69. Paskutinėje svečių atakoje abu bandymai iš trijų taškų buvo nesėkmingi, tad šeimininkai iškovojo sunkią pergalę po dramatiškos kovos.

Tai buvo vienos iš įdomiausių ir atkakliausių susitikimų šiame sezone. Svečiai ilgą laiką buvo priekyje ir kontroliavo rungtynes, tačiau lemiamu metu pristigo patirties ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą. "Šembreikeriai" tragiškai metė dvitaškius, tačiau tai kompensavo geru tritaškių pataikymu. Svečius pražudė klaidos, kurių jie padarė trigubai daugiau už varžovus. Šeimininkai perėmė devynis kamuolius, o svečiai vos vieną.

Naudingiausias šeimininkų gretose buvo Darius Čiūta, surinkęs 31 naudingumo balą ir 30 taškų.

Svečių gretose labiausiai pasižymėjo Domantas Piškinas, surinkęs 24 naudingumo balus ir 19 taškų.

Po rungtynių abiejų komandų atstovai pakomentavo rungtynes.

Mindaugas Staniulis ("Promasta"): "klampios rungtynės. Trūko atakų užsibaigimo. Ketvirto kėlinio sėkminga pradžia padėjo pamatus pergalei. Svarbu, kad pavyko pavogti tašką".

Domantas Piškinas ("Šembreikeriai"): "sužaidėme neblogas komandines rungtynes. Negailėjome kamuolio komandos draugams. Pabaigoje, turbūt, pritrūkome patirties ir jėgų prieš labiau patyrusius varžovus, tačiau, manau, žiūrovams turėjo patikti".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02nUitpu5veE2dF6or6DamGL6NYa8x5XLnFcRU8soUEUyRX7vEFh1TDV5M9g7sFe6cl/?app=fbl