“Šembreikeriai” patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone

“Šembreikeriai” patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone 52

Paskutinėse rungtynėse susitiko turnyro lentelės lyderiai. Šeimininkų teisėmis žaidė nei karto sezone nesuklupę "Šembreikeriai" ir vieną pralaimėjimą turintys "Musninkai". Abi komandos viena kitą labai gerai pažįsta ir yra persipynusios kartu. Dažnai kartu treniruojasi bei kaip viena komanda dalyvauja "Merės" taurės turnyre ir Sostinės krepšinio lygos kovose. Šįkart teko stoti vienai priešais kitą. Abi komandos stokojo svarbių žaidėjų. "Šembreikerių" gretose negalėjo žaisti traumą patyręs Tomas Kanopka, o "Musninkams" labiausiai trūko Roko Dubausko. Ir vieni, ir kiti norėjo įrodyti savo pranašumą, tad turėjo vykti brolžudiškas karas.

Rungtynių pradžioje "Musninkų" žaidėjas Mantas Ališauskas po krepšiu pralaužė priešininkų gynybą, o Domas Piškinas irgi pelnė taškus iš po krepšio - 2:2. Kitoje atakoje Mantas Ališauskas dar kartą bandė laimę ir ją surado kartu su varžovo pražanga - 5:2. Karolis Penkauskas pataikė tritaškį - 5:5. Tris minutes aikštelėje vyko arši kova parūgštinta netaikliais metimais ir klaidomis. Po vienos iš nesėkmingų "Musninkų" atakų, D. Piškinas atkovojo kamuolį ir, kaip jis labai mėgsta, nusiyrė nuo kranto iki kranto - 7:5. Žygimantas Čižius patogiai prisistūmė arčiau varžovų krepšio, jo metimą blokavo T. Aleinikovas, tačiau Žygis pats pagavo kamuolį ir pelnė du taškus - 9:5. Rūtenis Milašas skirtumą pjovę per pusę - 9:7. Tas pats R. Milašas perėmė kamuolį ir uždirbę nesportinę D. Piškino pražangą realizavo vieną iš dviejų baudos metimų - 9:8. Ilgai nelaukęs jis veržėsi po krepšiu ir atliko perdavimą T. Aleinikovui, kuris metimu iš artimo nuotolio persvėrė rezultatą - 9:10. Prieš kelias atakas blokavęs Rūtenio Milašo metimą, Domas Piškinas pavaišino tuo pačiu ir jo brolį Tautvydą. Kamuolį puolime atkovoję "Musninkai" surado prie tritaškio linijos laisvą M. Ališauską, kuris neklydo - 9:13. R. Milašas sekė komandos draugo pavyzdžiu - 9:16. D. Piškinas apėjo kelis "Musninkų" žaidėjus ir pelnė du taškus, kurie buvo paskutiniai jo komandai šiame kėlinyje - 11:16. Prožektorių šviesas į save nukreipė musninkietis Simas Litinskas. Pradžioje prarado kamuolį puolime, gynyboje prasižengė prieš varžovą, o puolime prasiveržęs pelnė du taškus - 11:18. T. Aleinikovas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų - 11:19. Kėlinį dar vienu tritaškiu pabaigė R. Milašas - 11:22.

Antrojo kėlinio pradžioje po netaiklaus Roko Vansevičiaus tritaškio metimo, kamuolį atkovojęs T. Aleinikovas greitai siuntė jį į priekį, kur T. Milašas pelnė du lengvus taškus - 11:24. Kamuolį puolime atkovojęs Ž. Čižius mažino atsilikimą - 13:24. S. Litinskas pataikė tritaškį metimą. Ž. Čižius padarė tą patį - 16:27. "Musninkai" atkovojo kamuolį ir pakartojo kėlinio pradžios situaciją, kur T. Milašas pelnė dar du lengvus taškus - 16:29. T. Aleinikovas metimu iš vidutinio nuotolio dar labiau didino svečių pranašumą - 16:31. D. Piškinas vėl vienas surengė rezultatyvią ataką - 18:31. "Musninkai" puolime ilgai dalinosi kamuoliu, pakol R. Liutkus baudos aikštelėje sugavo T. Aleinikovo siųstą kamuolį ir vėl padidino komandos persvarą - 18:33. Kamuolį puolime atkovojęs M. Dulaitis pataikė iš po krepšio - 20:33. R. Milašas pataikė vieną baudos metimą - 20:34. T. Milašas dūrė tritaškį - 20:37. Po nesėkmingos "Šembreikerių" atakos "Musninkai" trečią kartą patys surengė tokią pačią ataką, kai buvo atkovotas kamuolys gynyboje ir T. Milašas greitame puolime pelnė du taškus - 20:39. Taikliais dvitaškiais paeiliui apsikeitė L. Lisauskas, M. Ališauskas ir M. Dulaitis - 24:41. R. Vansevičius būdingai sau, apsisukdamas pelnė taškus iš sudėtingos situacijos - 26:41. Kėlinys taip ir baigėsi.

Antrojo kėlinio metu prasidėjęs vieno žmogaus neadekvatus elgesys, tęsėsi ir ilgosios pertraukos metu, tad jam buvo paskirta techninė pražanga. Prasidėjus kėliniui, baudos metimą realizavo T. Milašas - 26:42. Jo komandos draugas M. Ališauskas vėl taikliai metė iš baudos aikštelės - 26:44. Ž. Čižius pataikė vieną baudos metimą, o M. Ališauskas pataikė jau antrąjį savo tritaškį. Skirtumas pasiekė 20 taškų ribą - 27:47. T. Milašas ir toliau buvo negailestingas - 27:50. Du rezultatyvius išpuolius surengė R. Vansevičius - 31:50. T. Milašas baigiantis atakos laikui vienas pats pralaužė šeimininkų gynybą - 31:52. Ž. Čižius pataikė tritaškį - 34:52. Po šio epizodo K. Penkauskas ir S. Litinskas buvo nubausti abipusėmis asmeninėmis pražangomis. R. Liutkus asistavo T. Milašui - 34:54. Tritaškį pataikė M. Strakauskas - 37:54. Marius kitoje atakoje neatsargiai perdavinėjo kamuolį, kurį perėmęs T. Milašas iškart perdavė R. Liutkui - 37:56. Tas pats duetas atnešė dar du taškus svečiams, kur Rytis pridėjo dar ir taiklų baudos metimą - 37:59. T. Milašas pataikė tritaškį ir "Musninkų" persvara siekė naujas aukštumas - 37:62. Baigiantis kėliniui skirtumą šiek tiek sumažino Ž. Čižius - 39:62.

Abi komandos suprato, kad viskas tą vakarą jau buvo aišku, todėl ketvirtame kėlinyje leido pažaisti mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams. Kėlinio pradžioje geriau žaidė šeimininkai. M. Strakauskas pelnė pirmuosius kėlinio taškus - 41:62. D. Piškinas surado Karolį Tamašuną, o netrukus ir pats pelnė taškus - 45:62. Svečių gretose pirmuosius taškus su varžovo pražanga pelnė debiutavęs Remigijus Rozmanas - 45:65. T. Milašas išprovokavo M. Dulaičio pražangą ir pataikė abu baudų metimus - 45:67. R. Rozmanas buvo taiklus iš vidutinio nuotolio - 45:69. T. Milašas jau ketvirtą kartą užbaigė greitą šeimininkų ataką po ilgo perdavimo - 45:71. R. Vansevičius didino savo taškų sąskaitą - 47:71. Kelis kartus neatsargiai varinėjęs ir praradęs kamuolį, T. Aleinikovas pats nepatikėjo, kad varžovai paliko jam laisvą koridorių, bet atsitokėjęs pelnė du taškus iš po krepšio - 47:73. Rungtynės baigėsi taikliais M. Strakausko ir E. Čepkausko metimais - 51:73.

Komandos identiškai metė dvitaškius. Šeimininkai labai netaikliai metė tritaškius. Nežibėjo čia ir "Musninkai", bet jų pataikė dvigubai daugiau. Sutrikę "Šembreikeriai" metė vos keturis baudų metimus, kai jų varžovai 14, nors komandos gavo pražangų apylygiai. Svečiai nežymiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir gerokai sėkmingiau dalinosi kamuoliu. "Šembreikeriai" blokavo net 9 varžovų metimus ir pasiekė naują lygos rekordą. Vienas D. Piškinas tai padarė 7 kartus. Reziumuojant galima pasakyti, kad "Musninkai" šiose rungtynėse išnaudojo savo patirtį. Būdavo susikuriami lengvesni metimai, kol jų varžovai vargo puolime.

Naudingiausias šeimininkų gretose buvo Domantas Piškinas - 23 naudingumo balai. Rezultatyviausias Žygimantas Čižius - 13 taškų.

"Musninkų" gretose žibėjo Rytis Liutkus, pelnęs 7 taškus, tačiau surinkęs 22 naudingumo balus. Rezultatyviausias Tautvydas Milašas - 24 taškai.

Po rungtynių pakalbinome komandų atstovus.

Domantas Piškinas ("Šembreikeriai") buvo piktas ir nuliūdęs: "Atrodėme tragiškai ir nelabai yra ką komentuoti. Pergalę paleidome pykdamiesi tarpusavyje, tas ir nulėmė mūsų sutriuškinimą".

Rytis Liutkus ("Musninkai"): "išėjom su konkrečiu žaidimo planu gynyboje. Neleidome priešininkų lyderiams žaisti įprasto žaidimo. Po gerų epizodų apsigynus, surinkom daug lengvų taškų greitame puolime. Manau, tas greitas atsiplėšimas pradžioje ir nulėmė rungtynes".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02DGabx6RpbKZL4tHGkN7D4XRufahHcshzewdxRwMS1Y9pewWtBMFwhWnojjgT18qsl/