Sugrįžusi į lygos kovas "Promasta" lengvai įveikė "Džinglus"

Sugrįžusi į lygos kovas "Promasta" lengvai įveikė "Džinglus" 66

Trečiose rungtynėse susitiko "Džinglai" ir "Promasta". Tai buvo pirmosios "Promastos" rungtynės po triumfo "Merės" taurėje. "Džinglams" šis turnyras nesusiklostė ir jie liko paskutiniai. Nepaisant to, į lygos kovas ši komanda sugrįžo su naujomis nuotaikomis ir rungtynėms delegavo net 10 žaidėjų (tiesa, Domas Rolis į salę įžengė pirmajam kėliniui einant į pabaigą). Svečiai rungtynėms surinko neįprastai mažai žaidėjų vos 7. Darius Čiūta buvo šalia aikštelės be sportinės aprangos.

Po pirmųjų dviejų atkaklių susitikimų, šiose rungtynėse ore tvyrojo atsipalaidavimas ir nebloga nuotaika. Rungtynių pradžioje taikliais metimais apsikeitė Paulius Čiūta ir Karolis Jankauskas - 2:2. Pijus Čiūta verždamasis atliko verpstę ir sėkmingai įrideno kamuolį į krepšį - 2:4. Paulius Čiūta didino persvarą - 2:6. Mindaugas Staniulis perėmė kamuolį ir perdavė jį Pijui Čiūtai, kuris lengvai pakilo į orą ir įkrovė kamuolį į krepšį - 2:8. Ramūnas Baikauskas atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir pelnė du taškus - 4:8. Paulius Čiūta toliau terorizavo varžovus - 4:10. Tomas Vilčinskas darė tai, ką moka geriausiai - pataikė tritaškį 7:10. Baudų metimus realizavo Gražvydas Vyšniauskas, dvitaškį greitoje atakoje pridėjo Mindaugas Staniulis - 7:14. Porą svečių atakų sėkmingai užbaigė Karolis Jankauskas - 11:14. Pijus Čiūta pataikė vieną baudos metimą, o Vytas Vilkelis tritaškiu metimu sumažino atsilikimą iki minimumo - 14:15. M. Staniulis apsikeitė taikliais metimais su K. Jankausku - 16:17. Paulius Čiūta  pelnė dar du taškus, bet K. Jankauskas įrideno du taškus su Pijaus Čiūtos pražanga - 19:19. Kėlinį užbaigė taiklus M. Staniulio tritaškis metimas - 19:22.

Antrojo kėlinio pradžioje Paulius ir Pijus Čiūtos augino savo komandos persvarą - 19:26. Du taškus greitoje atakoje pridėjo M. Staniulis - 19:28. R. Baikauskas pataikė vieną baudos metimą - 20:28. Du taškus pelnė aikštelėje pasirodęs Domas Rolis - 22:28. T. Vilčinskas pataikė antrąjį savo tritaškį ir svečiai atlaikė šeimininkų bandymą pabėgti - 25:28. Džiugas Kisielius pelnė pirmuosius savo taškus - 25:30. "Promasta" norėdama pagerinti žaidimą paprašė minutės pertraukėlės. Po jos du taškus pelnė M. Staniulis, Pijus Čiūta ir Gražvydas Vyšniauskas - 25:36. M. Staniulis pataikė abu baudų metimus - 25:38. G. Vyšniauskas pelnė du taškus iš po krepšio - 25:40. Savo komandos taškų sausrą nutraukė D. Rolis, bet tritaškį pataikė M. Staniulis - 27:43. Pijus Čiūta pataikė baudos metimą, o vėliau pridėjo ir dvitaškį - 27:46. Kėliniui artėjant link pabaigos T. Vilčinskas ir D. Kisielius apsikeitė taikliais tritaškiais metimais - 30:49.

Trečiąjį kėlinį pradėjo D. Rolio ir Pauliaus Čiūtos prasiveržimai - 32:51. Pijus Čiūta pataikė baudos metimą, o G. Vyšniauskas pataikė iš po krepšio - 32:54. T. Vilčinskas pataikė du tritaškius metimus iš eilės - 38:54. Savuoju tritaškiu atsakė M. Staniulis - 38:57. K. Jankauskas dukart pelnė taškus po Raimundo Grybausko rezultatyvių perdavimų, o tarp jo metimų savuoju dvitaškiu įsiterpė Pijus Čiūta - 42:59. Paulius Čiūta pridėjo 2+1 - 42:62. Pijus Čiūta pasimokęs iš brolio, pataikė abu baudų metimus, dvitaškį pridėjo D. Kisielius - 42:66. K. Jankauskas sėkmingai veržėsi po krepšiu, jam tritaškiu atsakė D. Kisielius - 44:69. Paulius Čiūta pelnė du taškus po Dominyko perdavimo - 44:71. K. Jankauskas pataikė vieną baudos metimą - 45:71. Kėlinio pabaigoje Paulius Čiūta išsirangė sudėtingoje situacijoje ir pelnė du taškus - 45:73.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo taiklūs Karolio Mučinio ir Pijaus Čiūtos metimai - 45:77. Pijus Čiūta pasižymėjo dar kartą - 45:79. Tą patį padarė ir K. Mučinis - 45:81. Pijus Čiūta pelnė du taškus baudų metimais - 45:83. M. Staniulis dukart pabėgo į greitas atakas - 45:87. K. Mučinis pildė savo taškų kraitį - 45:89. Likus žaisti dvi minutes ir 28 sekundes K. Jankauskas iš po krepšio pelnė pirmuosius "Džinglų" taškus šiame kėlinyje - 47:89. Netrukus Karolis pasižymėjo dar kartą - 49:89. M. Staniulis atkovojo kamuolį po krepšiu ir pelnė du taškus - 49:91. M. Staniulis pataikė dar ir tritaškį - 49:94. L. Romeika sumetė baudų metimus - 51:94. K. Jankauskas rungtynes užbaigė pataikydamas dar vieną metimą - 53:94.

Susitiko dvi skirtingo lygio komandos. "Promasta" visas rungtynes žaidė vienu tempu, išvengdama didesnių duobių. "Džinglai" pradžioje kovojo tikrai pagirtinai, vėliau pavargo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Tokia yra realybė. Svečiai pranoko šeimininkus taiklumu, atkovojo gerokai daugiau kamuolių ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų. Kiek keistoka, kad šįkart jie suklydo daugiau už rungtynių šeimininkus. Svečių gretose net keturi žaidėjai surinko daugiau nei 25 naudingumo balus, o visa komanda jų surinko 134, kai varžovai 31.

Naudingiausias ir rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas buvo Karolis Jankauskas - 23 naudingumo balai ir 24 pelnyti taškai.

Svečių gretose naudingiausias buvo Paulius Čiūta - 31 naudingumo balas. Rezultatyviausias buvo Mindaugas Staniulis, surinkęs 30 taškų.

Po rungtynių pakalbinome komandų vadovus.

Tomas Vilčinskas ("Džinglai"): "gerai pakovojom, tik, kaip visad, prastas pataikymas. O jeigu juokais, taigi negražu būtų prieš "Merės" taurės laimėtojus laimėti. Jeigu rimtai, visad įdomu žaisti prieš stiprią komandą, nors ir esame nelygiaverčiai varžovai".

Mindaugas Staniulis ("Promasta"): "rungtynes pradėjome gan vangiai, bet tai yra normalu. Kiekviena komanda nori mums įkąsti ir pradeda rungtynes su didesne energija. Nebuvome ir stipriausios sudėties. Net ir "Džinglai" turėjo ilgesnį suolą nei mes".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid0PHGUKqZW4qacHD6PmFKZq5hu6wvV52TqjfsrKo1im2AtKRxzFEq3PAzXLnSpvNbzl/?app=fbl