Treniruotės pobūdžio rungtynėse "Musninkai" įveikė "Šembreikerius"

Treniruotės pobūdžio rungtynėse "Musninkai" įveikė "Šembreikerius" 88

Antrose sekmadienio rungtynėse susitiko geri pažįstami - "Musninkai" ir "Šembreikeriai". Vėlgi, abi komandos nenoriai rinkosi į rungtynes. "Šembreikeriai" ilgą laiką apšilinėjo keturiese, "Musninkų" žaidėjų kurį laiką išvis nesimatė, bet greitai skaičius išsilygino. Šįkart "Šembreikeriai" turėjo dar didesnių nuostolių, gal todėl atrodė itin atsipalaidavę ir nesitikintys pergalės. Netekčių turėjo ir šeimininkai, bet jie buvo kur kas mažesni, nes pagrindiniai lyderiai rungtynių nepraleido. Įprastomis aplinkybėmis, susitinkant šioms komandoms tikėtumėmės atkaklios kovos, tačiau prieš rungtynes ja nekvepėjo.

Rungtynės pradėjo taiklus Roko Dubausko tritaškis - 3:0. Varžovams nusileisti nenorėjo ir itin didelį kovingumą demonstravo Lukas Lisauskas, kuris užbaigė dvi svečių atakas - 3:4. "Musninkai" mintimis galbūt dar buvo išvakarėse pralaimėtame mūšyje, kadangi pradžioje gana dažnai klydo. Tautvydas Milašas bandė žadinti komandos draugus iš snaudulio - 5:4. Domantas Piškinas pataikė tritaškį, o vėliau pridėjo ir dvitaškį - 5:9. R. Dubauskas pataikė antrąjį savo tritaškį metimą - 8:9. Tritaškiu atsakė ir Modestas Dulaitis - 8:12. "Musninkai" ir toliau stabiliai klydo po kartą į minutę, bet tai nesutrukdė R. Dubauskui pataikyti trečiojo tritaškio metimo - 11:12. Klysti pradėjo ir svečiai, o tuo pasinaudojęs Rūtenis Milašas persvėrė rezultatą - 13:12. L. Lisauskas davė grąžos, bet T. Milašas grąžino persvarą šeimininkams - 15:14. Svečiai paprašė minutės pertraukėlės. Lukas Endrikaitis išvedė "Šembreikerius" į priekį - 15:16. R. Milašas pataikė tritaškį ir užbaigė greitą ataką - 20:16. Taikliais metimais apsikeitė Ričardas Gelažauskas ir Lukas Endrikaitis - 22:18. R. Milašas sėkmingais prasiveržimais terorizavo svečių gynybą - 24:18. Kėlinį užbaigė R. Dubausko taškai po atkovoto kamuolio - 26:18.

Antrojo kėlinio pradžioje komandų puolimas kurį laiką buvo bedantis. Pirmasis pasižymėjo M. Dulaitis - 26:20. R. Dubauskas po varžovų lenta ir toliau rinko kamuolius bei taškus - 28:20. M. Dulaitis pataikė tritaškį - 28:23. Rytis Liutkus pelnė pirmuosius savo taškus - 30:23. Tą patį po prasiveržimo padarė ir Gintautas Sakalauskas - 32:23. Marius Strakauskas ir Tautvydas Milašas apsikeitė tritaškiais metimais - 35:26. M. Dulaitis toliau sėkmingai rinko taškus - 35:28. D. Piškinas atkovojo kamuolį po "Musninkų" krepšiu ir pelnė du taškus, priversdamas šeimininkus prašyti minutės pertraukėlės - 35:30. Justas Kupčiūnas dar labiau priartino svečius, kai pataikė tritaškį metimą - 35:33. R. Milašas pataikė vieną baudos metimą, o T. Milašas pridėjo tritaškį - 39:33. Kėlinys baigėsi netaikliais metimais arba prarastais kamuoliais, tad rezultatas nepakito.

Prasidėjus trečiajam kėliniui, taškais apsikeitė R. Milašas ir M. Dulaitis - 41:35. G. Sakalauskas pataikė dvitaškį - 43:35. Varžovams nusileisti nenorėjęs L. Lisauskas perėmė kamuolį ir pelnė du taškus - 43:37. "Musninkų" greitas atakas užbaigė G. Sakalauskas ir R. Milašas - 47:37. M. Dulaitis atsidūrė svečių greitos atakos smaigalyje - 47:39. R. Dubauskas pataikė jau ketvirtąjį savo tritaškį - 50:39. Du taškus pelnė R. Milašas - 52:39. Tritaškiu atsakė D. Piškinas - 52:42. R. Milašas perėmė kamuolį ir pelnė du taškus - 54:42. Svečiai prašė minutės pertraukėlės. M. Dulaitis pataikė tritaškį - 54:45. G. Sakalauskas pelnė du taškus - 56:45. Taškais apsikeitė M. Dulaitis ir T. Milašas - 58:47. Baigiantis kėliniui, po Tautvydo Milašo perimto kamuolio, pirmuosius savo taškus greitoje atakoje pelnė Gintautas Milašas - 60:47. Paskutinė "Šembreikerių" ataka buvo nesėkminga.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo rezultatyviai. R. Gelažauskas užbaigė pirmąją šeimininkų ataką - 62:47. Metimais apsikeitė Karolis Tamašunas ir Tautvydas Milašas - 64:49. Baudų metimus pataikė D. Piškinas - 64:51. Netrukus Domantas prasiveržė po krepšiu ir dar primažino skirtumą - 64:53. T. Milašas pataikė tritaškį - 67:53. R. Dubauskas sugavo atšokusį kamuolį ir pelnė du taškus - 69:53. M. Dulaitis po D. Piškino perimto kamuolio atsidūrė vienas po varžovų krepšiu, bet dėjimo neišvydome, nes D. Piškinas itin prašė to nedaryti, kadangi jam pačiam tai buvo nepavykę prieš kelias atakas - 69:55. D. Piškinas pataikė vieną baudos metimą, o vėliau pridėjo dvitaškį - 69:58. Dvi greitas šeimininkų atakas užbaigė Rokas Gatelis - 73:58. L. Lisauskas pataikė tritaškį metimą - 73:61. Baigiantis rungtynėms skirtumą sumažino J. Kupčiūno ir to paties L. Lisausko metimai - 73:65.

Rungtynės priminė treniruotę. Abiejų komandų žaidėjai atrodė atsipalaidavę ir tiesiog atžaidė šias rungtynes. Abi komandos dažnai rotavo savo žaidėjus. Vyko savotiškas katės ir pelės žaidimas, kai šeimininkai įgydavo ryškesnę persvarą, bet vėliau vėl prisileisdavo varžovus artyn, o pajutę grėsmę vėl nutoldavo. Tam įtakos galėjo turėti ir tas faktas, kad atsarginiai šeimininkų žaidėjai neprilygdavo startinio penketuko žaidėjams, tad žaidimas suprastėdavo. "Šembreikerius" į priekį patempdavo kovotojų charakterį turintys žaidėjai, kurie bet kokiomis aplinkybėmis nenori pralaimėti. "Musninkai" pranoko varžovus pataikymu iš žaidimo. Dauguma kitų rodiklių buvo labai artimi. Rungtynėse buvo užfiksuota itin mažai pražangų, kas irgi parodo jų eigą.

"Musninkų" komandoje naudingiausias buvo 18 taškų pelnęs, 25 atšokusius kamuolius atkovojęs (likusi komanda atkovojo tiek pat) ir 37 naudingumo balus surinkęs Rokas Dubauskas. Roko užfiksuotas atkovotų kamuolių skaičius yra naujas lygos rekordas. 18 taškų šeimininkams surinko ir Rūtenis Milašas.

Domantas Piškinas buvo naudingiausias "Šembreikerių" žaidėjas - 38 naudingumo balai. Modestas Dulaitis buvo rezultatyviausias - 21 pelnytas taškas.

Gintautas Sakalauskas ("Musninkai"): "Komandos sekmadienio rytą nubudo skirtingomis nuotaikomis - mes apmaudžiai pralaimėjome šeštadienio vakaro rungtynėse, o "Šembreikeriai" iškovojo kovingą pergalę. Ir šiaip neįprasta žaisti sekmadienį per pietus. Visgi mums buvo svarbu pasiekti pergalę - ir dėl savigarbos atstatymo, ir dėl vietos turnyrinėje lentelėje. Žaidėme užtikrintai ir nuo pat pradžių neabejojome pergale, kontroliavome rungtynes. Man rodos, ir patys "Šembreikeriai" tuo nelabai abejojo, gal tik išskyrus Luką Lisauską - jo kovingumas po abiem krepšiais ir visoje aikštelėje buvo įspūdingas. Žaidėm su gerai pažįstamu varžovu, žinojome jų stiprybes ir silpnybes. Rungtynės išsiskyrė gera atmosfera, jokio pykčio, daug gražių komentarų varžovams rungtynių metu. Manau, ir teisėjams buvo lengva teisėjauti. Gerai pasižaidėme, žiūrime į tolesnę perspektyvą."

Domantas Piškinas ("Šembreikeriai"): "Rungtynės prieš "Musninkus" visada būna savotiškai įtemptos, nes visada norime vieni kitiems kažką įrodyt, tačiau tuo pačiu ir draugiškos. Progas turėjome geras, tačiau metimai neįkrito. Tai ir lėmė pralaimėjimą".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid02kGXvLuD3urmKEPocRLeFAgLt6b6GZ5EtJ8H1LgmTupvksATugb1DGAHSRk8yBxg3l/