"Šembreikeriai" į pergalių kelią sugrįžo lengvai nugalėję "Ąžuolus"

"Šembreikeriai" į pergalių kelią sugrįžo lengvai nugalėję "Ąžuolus" 59

Paskutinis savaitgalis prieš lygos pertrauką prasidėjo rungtynėmis tarp "Ąžuolų" ir "Šembreikerių". Pirmajame šių ekipų susitikime svečiai iškovojo nesunkią pergalę rezultatu 94:66. Tose rungtynėse dominavo "Šembreikerių" aukštaūgiai, kuriems "Ąžuolai" nerado priešnuodžio. Prieš šias rungtynes "Šembreikeriai" turėjo dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją, todėl pagrįstai tikėjosi ją nutraukti. Rungtynėms jie surinko optimalią sudėtį. Šeimininkų gretose trūko labai svarbių žaidėjų - Dovydo Drublionio, kuris pirmajame komandų susitikime pataikė 9 tritaškius metimus, ir labai kovingai žaidžiančio Radvydo Vėjelio.

Rungtynes svečiai pradėjo labai užtikrintai ir nuo pradžių šovė į priekį. Pirmuosius taškus pelnė Žygimantas Čižius - 0:2. Porą sykių lengvus metimus iš po krepšio realizavo Modestas Dulaitis - 0:6. Tritaškį įskraidino Marius Strakauskas - 0:9. Šeimininkams pirmuosius taškus baudų metimais surinko Arnas Aliukonis - 2:9. Aurimas Rutkauskas prasiveržimais pelnė 4 taškus, bet Modestas Dulaitis jam atsakė 7 taškų iš eilės atkarpa - 6:16. "Ąžuolai" norėdami stabdyti svečių spurtą prašė minutės pertraukėlės. Po jos svečiai pakeitė visus penkis savo žaidėjus. Mindaugas Grigas šiek tiek sumažino komandos atsilikimą - 8:16, tačiau Lukas Lisauskas trim prasiveržimais iš eilės didino skirtumą - 8:22. A. Aliukonis dar kartą sėkmingai realizavo baudų metimus - 10:22. Kėlinio pabaigoje A. Rutkauskas du kartus rado skyles varžovų gynyboje, o L. Lisauskas jau ketvirtą kartą per kėlinį įrideno 2 taškus iš po krepšio - 14:24.

Antrojo kėlinio pradžioje "Šembreikeriai" vėl pakeitė visus aikštelėje esančius žaidėjus ir toliau rūko į priekį. Justas Kupčiūnas ir Lukas Endrikaitis pakaitomis pelnė du taškus po rezultatyvių perdavimų vienas kitam - 14:28. M. Dulaitis atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir didino savo bei komandos taškų kraitį - 14:30. L. Endrikaitis dukart užbaigė greitas atakas - 14:34. Šeimininkams kėlinio pradžioje fatališkai nekrito metimai iš visų nuotolių. Jų paprašyta minutės pertraukėlė kiek sustabdė svečių spurtą. Tritaškiais apsikeitė M. Dulaitis ir T. Jakubickas - 17:37. L. Lisauskas toliau terorizavo varžovų gynybą - 17:39. M. Grigas prisitaikė nuo baudų metimo linijos - 19:39. Tomas Kanopka pataikė tris tritaškius metimus į kuriuos šeimininkai atsakė T. Jakubicko ir Nojaus Stundžio tritaškiais - 25:48. Kėlinį užbaigė taiklūs L. Lisausko ir R. Vansevičiaus dvitaškiai metimai - 25:52.

Trečiojo kėlinio pradžioje pradėjo siautėti iki tol komandos draugų šešėlyje tūnojęs Ž. Čižius, kuris pelnė 6 taškus iš eilės - 25:58. L. Endrikaitis apvogė varžovą ir sėkmingai asistavo M. Strakauskui - 25:60. M. Dulaitis toliau sėkmingai rinko kamuolius po varžovų krepšiu ir lengvus taškus iš po krepšio - 25:62. A. Rutkauskas tiktai kėlinio viduryje tritaškiu metimu pelnė pirmuosius savo komandos taškus - 28:62. Gausūs keitimai kiek išderino svečių žaidimą. "Šembreikeriai" tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, pakol to nepadarė Karolis Tamašunas - 28:64. Ne ką geriau šios atkarpos metu sekėsi ir svečiams, kurie išgyveno taškų badą tris su puse minučių, kol A. Rutkauskas pelnė vos penktąjį savo komandos tašką šiame kėlinyje - 30:64. Kėlinį užbaigė taiklus K. Tamašuno tritaškis metimas - 30:67.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo taiklus J. Kupčiūno metimas - 30:69. Negana visų nesėkmių, šeimininkams nutiko nelaimė. Tomas Jakubickas patyrė sunkią traumą, kuri užbaigė jo sezoną. Sužaidus dar tris minutes, skirtumą padidino P. Šimanskas - 30:71. T. Jakubickas tritaškiu metimu įžiebė du trejetus komandos pelnytų taškų grafoje - 33:71. J. Kupčiūnas sumetė du baudų metimus - 33:73. P. Šimanskas pataikė tritaškį ir metimą iš po krepšio - 33:78. A. Rutkauskas pelnė du taškus ir didino komandos šansus išvengti lygos antirekordo - 35:78. Prasiveržimais atakas užbaigė L. Lisauskas, R. Vansevičius bei D. Piškinas - 35:84. Besibaigiant rungtynėms M. Grigas pataikė tritaškį metimą, bet D. Piškinas jam atsakė dviem tritaškiais - 38:90.

Susitiko dvi skirtingų lygių komandos. Šias rungtynes "Ąžuolams" norėsis kuo greičiau pamiršti. Buvo patirtas ne tik skaudus pralaimėjimas, bet ir prarastas vienas iš svarbiausių žaidėjų, kuris galėdavo pakovoti po krepšiu. Linkime Tomui kuo greičiau pasveikti ir atlikti gerą reabilitaciją. Svečių greičiai ir ūgis buvo gerokai per dideli "Ąžuolams". Svečiai labai galingai pradėdavo kėlinius per kuriuos kraudavosi sau persvarą. Šeimininkams tradiciškai nekrito tritaškiai metimai, bet dvitaškiai buvo mesti daugiau nei tragiškai - vos 16 procentų taiklumas. Tai lydėjo daugiau nei dvigubai laimėta svečių kova dėl atšokusių kamuolių - 69 prieš 33. "Šembreikerių" pasiektas dvitaškių taiklumas ir atkovotų kamuolių skaičius yra nauji lygos rekordai. Vienintelės statistikos grafos, kur "Ąžuolai" pranoko varžovus - baudų metimų taiklumas ir klaidų skaičius. Visa "Ąžuolų" komanda surinko vos vieną naudingumo balą, o "Šembreikeriai - 124. Svečių gretose net 6 žaidėjai surinko dviženklį naudingumo balų skaičių.

"Ąžuolų" komandoje geriausiai pasirodė Aurimas Rutkauskas, kuris surinko 7 naudingumo balus ir 15 taškų.

"Šembreikerių" gretose naudingiausias buvo Povilas Šimanskas - 19 naudingumo balų. Rezultatyviausiai žaidė 18 taškų surinkęs Modestas Dulaitis.

Komandų atstovų paprašėme prisiminti šias rungtynes.

Dovydas Drublionis ("Ąžuolai"): "aš šiose rungtynėse nedalyvavau, bet nors ir nebuvau jose, žinau, kad komanda tikrai stengėsi ir žaidė kaip galėjo. Labai daug apie šias rungtynes tarpusavyje nekalbėjome, nes į visas rungtynes einame vienodai nusiteikę".

Domantas Piškinas ("Šembreikeriai"): "rungtynės su "Ąžuolais" išsiskyrė tuo, kad puikiai pasiskirstėm žaidimo laiką ir visi gavo apylygiai pažaisti".

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo Facebook puslapyje "Širvintų krepšinis - ŠRMKL: https://www.facebook.com/61552355153037/posts/pfbid0i97S9QbADnqM6jHYWbdBnSE4Pg4hKGeDSFz27D4RDYT5aaziuzcLkjngQN69f4efl/